V turnaji bez omezení se mohlo stát, že proti sobě nastoupil třeba současný či bývalý reprezentant proti rekreačnímu hráči.

Takže hráč extraligového Havířova Marek Čihák (bývalý reprezentant) si přišel vyzkoušet hru na malém stole také.

„Pro začátečníky je to trochu obtížnější než třeba pinec na stole o normálních rozměrech. Většina těch hráčů, kteří mají zkušenosti, hraje na ministole bekhendem. Tento úder je na nich účinnější,“ vysvětlil Marek Čihák.

Asi tři stoly od něj hráli zápas proti sobě spoluhráči z jednoho klubu, TJ KST Ostrava. Juniorský reprezentant Tomáš Martinko je nejen mistrem republiky v kategorii juniorů, ale odehrál uplynulou sezonu i s velmi dobrou bilancí v 1. lize mužů a dokonce si zahrál si už i nejvyšší soutěž, Extraligu.

V zápase na ministole proti oddílovému kolegovi Tomáši Křenkovi (ten hraje 3. ligu) ale nakonec odešel poražen 3:1 na sety.

„To je úplně jiný pingpong než na klasickém stole, hlavně jsme se dobře pobavili, zasmáli se při některých výměnách zakončených ,prasátkem’. Prestižně jsme to určitě nebrali. Na velkém stole by to dopadlo naopak,“ uznal kvality soupeře Tomáš Křenek.

Mezi účastníky turnaje nechyběli ani vozíčkáři. Kromě hlavního turnaje připravili organizátoři i turnaj o přeborníka města Ostravy pro registrované hráče stolního tenisu z Ostravy, turnaj ve čtyřhrách a turnaj pro děti do 15 let.