K němu už stačí po sobotní porážce 2:4 a nedělním vítězství 2:1 v prodloužení udělat už pouze jeden jediný krok.

Třetí vzájemný souboj obou tradičních soupeřek nakonec rozhodly Chodovanky ve druhé třetině, v níž odskočily ženám Vítkovic do dvoubrankového trháku, který až do konce už nepustily.

A nedělní další nesmírně vyrovnaný střet byl přehlídkou umění brankářek – vítkovická Lenka Kubíčková lapila šestatřicet ze třiceti sedmi ran a chodovská Kristýna Provázková pochytala osmadvacet střel – ovšem nakonec na dvě nedosáhla. A to rozhodlo.

Pátý díl semifinálové série mezi Vítkovicemi a Chodovem, který už může rozhodnout o první vítkovické účasti v Superfinále, uvidí diváci ve středu v Ostravě-Dubině (18.15 hodin).

Semifinále play off florbalové extraligy žen:

Sobota:

JM Chodov – 1. SC WOOW Vítkovice 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 24. Lustigová, 31. Žůrková, 42. Steinbachová, 55. Beránková – 41. Kociánová, 56. Sládečková.

FbŠ Bohemians – Herbadent Praha 6:4 (0:1, 1:1, 5:2)

Branky: 28. a 45. Černá, 48. a 59. Křížová, 53. a 57. Surá – 12. a 47. Urbánková, 40. a 43. Šteglová. Stav série: 2:1 (předchozí výsledky: 3:7, 10:6).