„Vyhráli jsme 3:0, bylo to rychlé, takže jsem spokojený," usmíval se po nedělním zápase 15. kola extraligy nahrávač Ondřej Kust , který v uplynulých sezonách působil ve Francii a Belgii.

„Už jsem nechtěl hrát volejbal v Česku, ale nabídky ze zahraniční nebyly podle mých představ a v Příbrami mě přemluvili. Oslovil mě trenér Brom a Rosenbaumové s Jakubem Novotným mě k tomu dotlačili, tak jsme se dohodli na dvou sezonách," vysvětlil 32letý volejbalista svůj návrat do české soutěže.

Ostravský dres oblékal pouze jednu sezonu, kterou v roce 2006 korunoval zisk zlatých medailí. „Bylo to tady super, večírky na Stodolní byly báječné a ten titul se počítá, bylo to jedno z mých nejlepších období," smál se Kust, který nikdy nezkazil žádnou legraci.

Prestižní Ligu mistrů si tehdy s Ostravou už nezahrál. „Ale kluky jsem sledoval a vím, že vypadli ve čtvrtfinále s francouzským Tours, na základě toho tam pak vlastně šel univerzál David Konečný. Hrál jsem tehdy ve Francii a tam se o tom hodně mluvilo," prozradil 193 centimetrů vysoký nahrávač.

V současném týmu z kádru, který před osmi lety vyhrál extraligu, už není nikdo. „Zůstal jen manažer Tomáš Zedník a stejná je hala, ale změnili se vrátní i maséři," rozhlížel se kolem sebe. Z jeho tehdejších mistrovských spoluhráčů působí v české extralize jen smečaři Aleš Správka a Ryan Burrow v Liberci.

Výkony bývalého družstva přesto Kust dál sledoval. „Zajímám se celkově o český volejbal a mám přehled. Ostravští zase udělali úspěch, hráli evropské poháry i Ligu mistrů," připomenul loňský titul.

Do Příbrami přišel plzeňský rodák z belgického celku Prefaxis Menen, s nímž skončil na 3. místě. „Každé zahraniční angažmá něco dává a něco obnáší, takže si nestěžuji. Uteklo to jako voda," konstatoval nahrávač, který má zkušenosti i z reprezentace.

V tabulce extraligy je Příbram po 15. kole šestá za pátou Ostravou, od které ji po nedělním vítězství 3:0 dělí už jen tři body.

„Občas se nám nedaří tak, jak bychom si představovali, ale myslím, že svoji sílu ještě ukážeme," těší se Kust na další bitvy pod českou sítí.