V sobotu nijak ještě neexcelovala, ovšem v nedělním souboji s FBC se už Denisa Ferenčíková stala jasnou hvězdou zápasu. Čtyři branky a asistence k tomu byly jasným důvodem k udělení tohoto „ocenění".

„V některých situacích jsem to vzala na sebe a trefila jsem to. Jsem za to ráda," řekla Denisa Ferenčíková po utkání.

Jak sama potom přiznala, více než čtyři góly dosud v kariéře nedala. „Zatím jsem se zastavila na tomto čísle. Ale i když dám hattrick, tak z něj mám velkou radost," vyznala se.

Vyhrály jste 7:1 a 11:1. FBC jste tak šanci na zisk zápasu prakticky žádnou nedaly.

Myslím si ale, že zvlášť v neděli jsme měly začátek velmi vlažný. V první třetině to vypadalo, že jsme ani moc nechtěly vyhrát, netvořily jsme, neměly moc šancí.

Co se dělo o přestávce v šatně?

Dostaly jsme mírně naloženo od trenérů, což nás nakoplo, a myslím si, že jsme předvedly svou kvalitu. Zápas jsme tak díky tomu jasně vyhrály.

I přes nepříliš uspokojivý výkon jste ale právě v prvních třetinách rozhodly o obou výhrách.

Ano, ale proti soupeři, který je z druhé poloviny tabulky, bychom měly předvádět větší kvalitu. Nahrávky byly pomalé a nepřesné, což se od druhé části zlepšilo. Mohlo to skončit i vyšším rozdílem.

Myslíte, že rozhodla především vaše kvalita?

Určitě, a také proměňování šancí. Řekly jsme si, že máme více střílet, což jsme v první třetině moc nedělaly. Potom to tam ale začalo padat, za což jsme rády.

Nehrozilo podcenění slabšího soupeře?

To ne. Chceme se připravit na Chodov, který nás bude nejspíš čekat v semifinále, a proto musíme hrát naplno s každým, aby se nám to v pozdějším stadiu play-off nevrátilo.

Tudíž nevidíte čtvrtfinálovou sérii jako zbytečnou s tím, že byste si rovnou daly semifinále?

Pozitivum toho je, že si můžeme nacvičit mnoho herních situací do útoku i obrany. Rozhodně to nelze vnímat jako zbytečnost.

Je série s FBC jiná, než kdybyste hrály třeba s Olomoucí, Libercem nebo někým jiným?

My jsme si FBC vybraly proto, že bude derby a přijdou fanoušci. Musím říct, že výsledkem jsem trochu zklamaná. Moc lidí nám tu nepřišlo, čekala jsem více. Zatím je série klidná.

Cíl pro další dva zápasy série na půdě FBC je asi jasný vyhrát, a ukončit tak čtvrtfinále.

Určitě. Doufám, že se to podaří, abychom měly další víkend volný a připravily se na semifinále.