Po předposledním kole mistrovství České republiky se ve vedení osamostatnil největší favorit turnaje, velmistr David Navara. Zítra mu stačí remíza v přímém souboji o mistrovský titul s mezinárodním mistrem Tomášem Krausem. Ten naopak musí v partii zvítězit, chce-li se stát mistrem republiky.

Ve FIDE Openu "A" dosud vedoucí dvojice šachistů Franciszek Sernecki z Polska a Marek Miča z Frýdku-Místku ve svých partiích pouze remizovala a tak se na ně bodově dotáhli další dva šachisté, Petr Gnojek z Frýdku-Místku a Marek Mrva z Ostravy. Mezi touto čtveřicí se v posledním kole rozhodne o vítězi turnaje.

Ve FIDE Openu "B" promarnil Bohumil Borovička z Kopřivnice svůj jednobodový náskok, když prohrál se Zdeňkem Šnytou z Hrabyně. Stejného zisku 6.5 bodu dosáhl i Jiří Čujdík ze Stonavy. Šnyta s Čujdíkem se utkají na prvním stole, Borovička pak na druhém vyzve orlovského juniora Matouše Sikoru, který má půlbodovou ztrátu na vedoucí trojici.

Ve FIDE Openu "C" opět zvítězil ve své partii Lubomír Matlocha z Jeseníku, který se tak dotáhl na polského juniora Jakuba Sputowského. Oba získali 7 bodů a mají tak půlbodový náskok na Michala Nisztuka z Polska.

Poslední kolo všech turnajů začíná v Domu kultury města Ostravy v neděli v 10 hodin ráno. Slavnostní vyhlášení vítězů pak proběhne cca v 15 hodin.

Zápas fotbalové Fortuna ligy AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava na Letné 4.května.
V hlavní roli Karlsson. Baník schytal na Spartě „trojku“ a venku dál tápe