Původně se kempu boxerských reprezentací měly účastnit také Slovenky, ale ty na poslední chvíli odřekly. Přesto organizátoři hodnotí akci za povedenou. „Sraz tohoto typu v Česku nebývá často, respektive o žádném nevím. O to je cennější, že se nám takové soustředění podařilo zrealizovat,“ řekl Deníku trenér pořádajícího Boxingu Ostrava Dalibor Fröhlich.

Z Češek byly přítomné sestry Natálie a Klára Poledníkovy a pak také Nella Freiherrová. „Každý den měl dvě fáze, zaměření bylo především na sparingy. Výhoda proti turnajům je v tom, že děvčata se mezi sebou vystřídala a mohly tak absolvovat mnohem více kol i zápasů,“ přiblížil dále Fröhlich.

Boxerky přitom plně využily zázemí Základní školy Nádražní, kde je jediná boxerská akademie v České republice. „Poděkování patří Moravské Ostravě a Přívozu za takové sportoviště, protože všichni, kdo přijeli, tak koukali. Dvě venkovní hřiště, dva ringy, sauna, všechno. Takové sportoviště pro box nikde jinde u nás není a moc nám to pomohlo. Bylo to úspěšné,“ dodal Fröhlich s tím, že pro příště je v plánu rozšíření účastnických zemí.

„Minulý týden jsme byli na turnaji ve Francii, kde se nám s místními povedlo navázat spolupráci, a také s Portugalci. Obojí chceme příště také pozvat. Vedle toho by pak měli přijet i Maďaři. Uvidíme, vypadá to ale nadějně,“ uzavřel Dalibor Fröhlich.