Jedním z nich je i koulař David Storl, který se v Ostravě před čtyřmi lety stal mistrem světa v kategorii do 17 let. Navíc je úřadujícím mistrem Evropy atletů do 23 let z Kaunasu 2009.

Stále teprve dvacetiletý rodák ze saského Rochlitzu byl loni pátý mezi evropskými vrhači v Barceloně a letos v březnu se stal halovým vicemistrem Evropy. V Paříži vrhl 20,75 metru.

Venku však už Storl překonal jedenadvacet metrů – v červnu v Göteborgu koule z jeho ruky dolétla do vzdálenosti 21,03, čímž se zařadil na momentální devátou příčku letošních světových tabulek.

Velkou hvězdou ostravského šampionátu by měl být i tyčkař Raphael Holzdeppe. Někdejší juniorský mistr Evropy z Bydhoště 2008 je už i přes svůj věk velmi zkušeným závodníkem.

Rodák z Kaiserslauternu v témže roce skončil na OH v Pekingu osmý, a navíc byl vyhlášen Evropskou atletikou za vycházející hvězdu roku. Příslušnost k širší evropské špičce potvrdil i devátým místem na ME 2010. Jeho osobní maximum momentálně činí 580 centimetrů a letos má skočenou výšku jen o osm centimetrů nižší.

Na zlato pomýšlí i desetibojař Jan Felix Knobel, který podobně jako Holzdeppe získal nejcennější kov v Bydhošti 2008. Formu na to má, což dokázal před nedávnem v Götzisu, kde si výkonem 8288 bodů „došel“ pro páté místo a navíc si vytvořil osobní rekord, okořeněný nejlepšími výkony na stovce (11,14), v dálce (723), kouli (15,47), disku (46,68), oštěpu (72,99) a na patnáctistovce (4:43,39).

Čtrnácté místo v letošních redukovaných světových tabulkách, jedenáctá příčka mezi evropskou výškařskou elitou a první pozice v pořadí evropských atletek do 23 let dělá z Marie-Laurence Jungleischové velkou favoritku závodu žen pod i nad laťkou. Sto třiadevadesát centimetrů žádná z jejich možných soupeřek – třeba Ukrajinka Oksana Okuněvová nebo Rumunka Esthera Petreová – totiž letos v létě ještě neskočila.

Kromě zmiňovaných premiantů tabulek do 23 let jsou v momentálním „kádru“ družstva Německa i další možné budoucí hvězdy světové atletiky – teprve před nedávnem dvacetiletý oštěpař Till Wöschler (v květnu hodil 83,65 metru), nebo mladší bratr momentálního světového diskařského lídra Roberta Harting – Christoph, který se v klasické atletické technické disciplíně letos zlepšil už na 62,12 metru.

Mezi ženami si na pódiová umístění mohou brousit zuby ještě určitě půlkařská vítězka amerického univerzitního mistrovství Anne Kesselringová (2:02,15), mílařka Corinna Harrerová (4:09,63), stíplařka Jana Sussmannová (9:43,28) či sprinterka přes překážky Cindy Rolederová (12,98).

Jak si Němci vedli v Kaunasu 2009
Zlato: Raphael Holzdeppe (tyč), Elisavetha Ryzihová (tyč), Melanie Bauschkeová (dálka) a Denise Hinrischová (koule)
Stříbro: Platini Alexio Menga (200 metrů), Julia Hillerová (3000 m př.), štafeta na 4× 400 metrů (Esther Cremerová, Jill Richardsová, Janin Lindenbergová a Sorina Nwachukwuová) a Melanie Bauschkeová (výška)
Bronz: Robin Schembera (800 metrů), Martin Weirig (disk), Alexander Ziegler (kladivo) a Susanne Lutzová (3000 m př.)