„Je to úžasný pocit. Pracoval jsem tvrdě šest měsíců a vrátil se v dobré formě,“ prohlásil Gaultier. Nejlepší český squashista byl na turnaji ostravský Jakub Solnický, který skončil v semifinále. V dalším postupu mu zabránil Kandra, 29. hráč světového žebříčku.

Gaultier, který žije už několik let v Praze, prožil velkolepý návrat. Měl zdravotní problémy s kolenem a musel na dvě operace. Před pražským turnajem hrál naposledy v prosinci na mistrovství světa, poté si dal několik měsíců klid a postupně trénoval. „Pracoval jsem tvrdě jako nikdy předtím, abych mohl hrát squash na slušné úrovni. Celé léto jsem byl ve Francii a trénoval s mými reprezentačními spoluhráči, teď jsem zase v Praze,“ dodal Gaultier, který vůbec první PSA turnaj od březnové pandemie také společně se svým sponzorem ve Squashcentru Strahov pořádal.

Ani v jednom utkání neztratil žádný set. Také ve finále proti prvnímu nasazenému Němci Kandrovi měl navrch – vybíral zdánlivě nedosažitelné míče a na rozdíl od soupeře se dopouštěl minima chyb. „Snažil jsem se kontrolovat střed kurtu. Bylo ale citelné vedro, nemohl jsem hrát tak rychle, jak jsem potřeboval. Mentálně jsem ale zůstával silný neustále,“ popisoval Gaultier.

Po zranění se už cítí v pořádku. „Je to už téměř stoprocentní. Potřeboval jsem tyhle náročné zápasy, abych si otestoval nohu. Jsem spokojený,“ řekl francouzský hráč, který získal svůj 41. titul na okruhu PSA.

Kvality zkušeného squashisty uznal také Kandra, 29. hráč světového žebříčku. „Hrály se dlouhé výměny a v nich je Greg silný. Ukázal, že je opravdu schopný se dostat mezi dvacet nejlepších hráčů na světě. Určitě by si to zasloužil,“ dodal německý squashista, jehož nejlepší umístění ve světovém žebříčku bylo 13. místo. „Rád bych se k němu v letošní sezoně opět přiblížil,“ doplnil.

Na turnaji se předvedla také česká špička, nejdál došel ostravský Jakub Solnický, kterého až v semifinále porazil Kandra. „Byla to fajn zkušenost, v prvním setu jsem se držel svého plánu, ale soupeř byl prostě jinde,“ tvrdil Solnický. Daniel Mekbib skončil ve čtvrtfinále a ostravský Viktor Byrtus doplatil hned v 1. kole na těžký los, který mu za soupeře přisoudil právě Kandra.

Profesionální PSA série pokračuje příští víkend v Manchesteru. Čeští hráči se ale budou soustředit zejména na zahraniční ligové soutěže a domácí akce.