Ty po úvodním kole nejvyšší soutěže podepsali všichni hráči ligy, kteří chtěli touto cestou podpořit Uhlíře v boji se zákeřnou nemocí.

V dobré náladě, s úsměvem na rtech a s milimetrovým vlasovým porostem na hlavě si prohlížel balony a luštil jednotlivé podpisy. „Moc mě to potěšilo, opravdu. Cítil jsem velkou podporu ze všech stran, a to mi za ty dlouhé měsíce hodně pomohlo. Ať už od rodiny, přítelkyně, ale i od spoluhráčů a vedení klubu. Mailem mi přišly desítky vzkazů od hráčů, fanoušků i úplně cizích lidí. Hezký dopis mi napsali z pardubického klubu nebo bývalí reprezentanti, kteří mě povzbuzovali a poslali i fotku. Všem moc děkuji,“ vzkázal všem Uhlíř.

Sezonu zhatil zákeřný nádor

Mladý křídelník ostravskému týmu citelně chybí již od začátku sezony. Lékaři u něj objevili v srpnu nádor, musel na operaci a následně podstoupil náročnou dvanáctitýdenní chemoterapii, která však nezabrala. Na počátku listopadu se tedy podrobil ve Fakultní nemocnici v Ostravě dalšímu operačnímu zákroku.

„Operace proběhla bez komplikací a zatím je vše v pořádku. Rána mně ještě trochu bolí, takže se musím šetřit. A každé dva měsíce teď budu muset na speciální CT vyšetření,“ doplnil ostravský hráč.

Uhlíř se již při přebírání míčů svěřil, jak hodlá s míči dále naložit. „Předáme je nemocným dětem na onkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě. Před rokem jsme s kluky z týmu byli děti navštívit s dárky a o podepsané míče byl obrovský zájem. To jsem ještě vůbec netušil, že na oddělení jednou budu taky ležet jako pacient. Myslím, že těch více než 140 spoluhráčů, kteří se mi na balony podepsali, s tím bude souhlasit,“ dodal Uhlíř.