„Protože nemůžeme společně trénovat, připravili jsme pro vás jedinečnou a orginální soutěž,“ uvádí se ve výzvě ke cvičení. Přidat se k ní mohou všichni zájemci z řad mládeže i dospělých.

„Nechceme nechat děcka sedět, ale s jejich zapojením musí souhlasit rodiče. A ti s námi mohou také cvičit,“ vysvětlil záměr trenér KPS Boris Neuwirt. Soutěží se ve vytrvalosti (běh, indiánský běh, rotoped), síle (kliky, dřepy, přeskoky přes švihadlo) a obratnosti (vztyk z lehu, shyby). Každý přihlášený účastník si výkon sám změří, podle tabulky oboduje, vynásobí koeficientem věkové kategorie a na konci týdne odešle.

Soutěž začala v neděli o půnoci a potrvá týden. „Máme radost, že se k nám přidaly kluby z Nového Jičína, Bohumína, Bruntálu, Karviné i Jihlavy,“ potěšil zájem ostravského trenéra. Body se dají získat, ale také ztratit, třeba za půlhodinové hraní her na počítači. Každý účastník spolu se svými výkony může poslat i zajímavé foto nebo natočené video ze sportování. Podrobné informace a podmínky soutěže jsou na facebooku KPS Ostrava.