„Celý týden tady byl naprosto fantastický. Mám obrovskou radost, že jsem poprvé v kariéře dokázal vyhrát. Ve finále jsem byl už počtvrté, naposledy jsem prohrál před týdnem dva tiebreaky v Neapoli s Rusem Kuznětsovem. Konečně to ze mě spadlo," usmíval se při přebírání trofeje a šeku na 6150 eur levoruký francouzský obranář. Hájek tak nedokázal obhájit prvenství z roku 2009, přesto byl i za účast ve finále rád. „Vyhrál zaslouženě. Hrál výborně. Má skvělou defenzivu, přes kterou jsem se nebyl schopný dostat," přiznal po utkání sportovně Hájek.

Český tenista se mohl spolehnout na podporu fanoušků, kteří ho v prvním setu dotlačili k setbolu. Ten však Hájek při svém podání za stavu 5:4 nevyužil a sadu ještě ztratil. To se ukázalo jako klíčové. „Šel jsem do zápasu úplně naplno. Chtěl jsem za každou cenu vyhrát. Trošku mě mrzí neproměněný setbol v prvním setu. Můžu si za to ale sám. Byla to chyba hned po servisu. Takový balon si musím pohlídat. Trochu jsem to uspěchal," litoval Hájek, který si zahrál finále po téměř roce. „Naposledy jsem ho hrál loni na konci června v Marburgu," připomněl Hájek.

Ve finále čtyřhry zvítězil už v sobotu moldavsko-ruský pár Albot/Gabašvili nad českými talentovanými mladíky Veselý/Pavlásek 7:5, 5:7, 10:8. „Překvapili jsme nejen sebe, ale asi i všechny ostatní. V prvním kole jsme hráli s prvními nasazenými a když jsme zvítězili, tak jsme si uvědomili, že můžeme hrát s kýmkoliv. Čtyřhry spolu hrajeme slušně, takže doufáme, že úspěchy budou přicházet čím dál častěji," usmíval se Adam Pavlásek, přítel Petry Kvitové. „Je to super začátek seniorské kategorie. Určitě to pro nás bude super zkušenost i do budoucna," nechal se slyšet Jiří Veselý.

Nejen finálové zápasy se líbily také řediteli turnaje Václavu Roubíčkovi. „Finále dvouhry bylo na vysoké úrovni, hlavně první set byl výborný. Hrála se jedna dlouhá výměna za druhou," pochvaloval si Roubíček, který po slavnostním vyhlášení vítěze zhodnotil celý týden. „Nejlepší zprávou je, že lidi přišli a tenisem se bavili. Z toho máme velkou radost, protože pro ně to děláme. Tenis k Ostravě prostě patří," podotkl Roubíček a dodal: „Příští ročník bude jubilejní desátý. Chtěli bychom dvojnásobně navýšit dotaci na sto tisíc dolarů. Příslib sponzora máme. Doufám, že se to podaří."