„To nám to začíná. Ještě mohl přijet Nymburk," pousmál se trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Mužstvo se znovu výrazně obměnilo a je otázka, jak si noví hráči sednou a zda se jim budou vyhýbat zranění. „To pro nás bude klíčové. Samozřejmě bychom rádi postoupili do play-off, ale konkurence je velká, ostatní týmy kvalitně posílily, takže ode mě žádná velkohubá prohlášení nečekejte," řekl Medvecký.

„Máme vlastně kompletně nový tým, s třemi Američany. Poslední z nich tady je teprve od úterý, stihl jen pět minut zápasu v Polsku. Nejsme v ideálním rozpoložení. V přípravě jsme hlavně prohrávali, ale na druhé straně s dobrými soupeři. Sám jsem proto zvědav, jak zachytíme začátek ligy," podotkl Medvecký.

I přes všechny těžkosti se na nový ročník těší. „Mám to tak každý rok. Přece jen příprava byla dlouhá a náročná. Vždycky jsou lepší ostré zápasy o body než tréninky a přáteláky. Přeju si, ať brzy vyhrajeme a trochu to z nás spadne. Proti Prostějovu to bude hodně těžké, ale všechno je možné," dodal Dušan Medvecký.

Basket Ostrava 2015/2016.

Začínají proti favorizovanému Prostějovu

Jdou na věc! Basketbalisty Ostravy čeká na úvod nového ročníku nejvyšší soutěže soupeř z nejtěžších.

Nová huť dnes od 17.30 hodin hostí loňského bronzového medailistu z Prostějova, který má i letos ty nejvyšší cíle. „Chceme do finále. Obměněný tým tu byl loni i předloni a medaili získal," řekl předseda prostějovského klubu Ivan Pospíšil.

To v Ostravě jsou daleko skromnější. „Máme nový tým s třemi Američany, takže až čas ukáže, zda jsme měli při jejich výběru šťastnou ruku. Mohou se chytit a dařit se bude celému týmu, může se ale taky stát, že jim to nepůjde, k tomu přijdou nějaká zranění a budeme se trápit. Věřím v první variantu a postup do play-off," řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Jak náročné bude dnes pro Novou huť favorita alespoň potrápit, naznačují i dlouhodobé statistiky. Vždyť v posledních deseti vzájemných duelech uspěla pouze jednou, a to loni na začátku prosince, kdy na vlastní palubovce zvítězila 78:75. Pikantní bude zápas pro novou posilu Hanáků Lukáše Palyzu, ostravského odchovance, který naposledy působil v německém Bayreuthu.