Oba celky v této sezoně vyhrály po jednom utkání ve vzájemných střetnutích. V prvním derby Ostravané zdolali Opavu 61:56, ve druhém jim soupeř porážku vrátil a potvrdil roli favorita.

Od tohoto zápasu už ale uběhl nějaký čas. Do týmu Nové huti výborně zapadli oba dva Srbové a především Luka Igrutinovic se jeví jako výborná posila. Drží si průměr 18,4 bodů na zápas a po právu vévodí tabulkám NBL. Ve velkém laufu se nachází celý ostravský celek, který má za sebou šňůru pěti vítězství, čímž se vyšvihl na sedmé místo ligy. Opava si zatím drží čtvrtou příčku s bilancí 18:10.

Po víkendu může chlubit bronzovou medailí z Final Four, které se hrálo v Pardubicích. Týmu trenéra Czudka bude chybět pivot Martin Gniadek a nejistý je start Rostislava Dragouna. Ostravany naopak posílil navrátilec Jan Stehlík.

Trenér Dušan Medvecký svému týmu věří. „Přijede medailista z poháru a čtvrtý tým tabulky, čímž je favorit utkání daný. My však v derby chceme překvapit a přidat do série výhru číslo šest," uvedl Medvecký.

Více informací před třetím derby sezony se dočtete v sobotním tištěném vydání Deníku…