První čtvrtina byla vyrovnaná. Zatímco domácí sázeli především na střelbu, hosté bodovali po kombinačních akcích. Obraz hry se nezměnil ani ve 2. čtvrtině, pouze Nové huti začaly padat koše i z větší vzdálenosti.

Utkání rozhodla poslední čtvrtina. Zprvu ještě měli navrch domácí díky svým doskokům, ale po nuceném odchodu Machače přebrala iniciativu Ostrava, především díky agilnímu Kerrovi si vypracovala mírný náskok, který si udržela i v dramatické koncovce.

"Ostrava dnes zaslouženě vyhrála. Byla pořád blízko nebo pár bodů za námi. Přišli jsme v závěru do vyrovnané koncovky, kterou jsme nezvládli, hlavně díky špatné obraně. Toto je již třetí utkání, kdy nemáme hráče, který by ubránil Kerra. Ten nám dělá obrovské problémy. Prozatím na to nemáme řešení. Chtěli jsme vyhrát, ale Ostrava si to zasloužila víc. Víc bojovala," zhodnotit kouč Kolína Predrag Benaček.

"Po utkání se Svitavami jsme si řekli, že pojedeme do Kolína vyhrát a to se nám podařilo. Spokojenost na naší straně, protože tahle výhra je pro nás velice důležitá," přiznal trenér Dušan Medvecký, který si pochvaloval příchody Srbů Oluice a Igrutinovič.

"Naše hra tím získala hlavu a patu. Tím, že Petr Bohačík je nemocný, tak se nám to trochu narušilo, nicméně dneska kluci odehráli výborný zápas. Pořád jsme byli Kolínu na dostřel, to bylo důležité, protože když se Kolín dostane do herní euforie, jak bylo vidět proti Opavě, kdy dal přes bodů za čtvrtinu, tak je nezastavitelný. My jsme chtěli být pořád na dostřel, což se nám podařilo a šli jsme do celkem vyrovnané koncovky. Ubránili jsme Bakiče, který nám minule dělal velké problémy. Dnes jsme byli produktivní i v útoku, což kdysi nebývalo," byl rád Medvecký.

S výhrou byl spokojený i kapitán Adam Číž. „ Myslím, že to dnes bylo hlavně o naší vůli, protože my jsme opravdu strašně moc chtěli, byli jsme nahecovaní. Tým si dobře sedl po příchodu dvou Srbů, takže jsme si na hřišti začali více vyhovovat, než tomu bylo v předešlé půlce sezóny. Hráli jsme koncentrovaně celých 40 minut. Když nám něco nevyšlo, Kolín trochu odskočil, dal nějaký fastbreak, tak jsme tu sérii vždy zastavili a to dnes rozhodlo, že jsme nenechali jít Kolín do většího trháku a pořád jsme se drželi a na konci je přehráli. U nás panuje obrovská spokojenost," uvedl Adam Číž.

BK Geosan Kolín - NH Ostrava 80:85 (22:22, 43:42, 60:58)
Body: Horák 17, Bakič a Skinner 15, Ličartovský 14, McEachin 6, Vocetka 5, Glover a Machač 4 - Kerr 23, Oluic a Číž po 14, Igrutinovic 12, Bratčenkov 10, Koloničný 5, Klímek 4, Urbánek 3. Trojky: 8/5, TH: 12/16. Doskoky: 36:40. Fauly: 24:17.