Domácí to mohlo mrzet, jelikož po skvělém obratu měli nakročeno k druhému vítězství v sezoně. „Došlo ke zlomení šroubů. Bude nutné je opět přivařit, což samozřejmě během utkání udělat nešlo," řekl Deníku jeden ze správců haly Tatran.

„Se zničeným košem jsem se ještě nepotkal, pouze s deskou. Co ale nadělám? Mrzet nemrzet, prostě to tak je," pokrčil rameny trenér Nové huti Dušan Medvecký.

"Já to mám podobné. Deska se vždy vyměnila a třeba za hodinu se hrálo dál," uvedl hostující kouč Martin Stavěl. "Uvidíme, jestli to budeme moci dohrát. Druhou možností pak je, že se rozehraje nový zápas," doplnil Dušan Medvecký.

Pokud padne rozhodnutí o zrušení a opakování střetnutí, stane se tak zcela bezpředmětným takřka devětadvacet minut dlouhé dění na palubovce. V první čtvrtině měli navrch domácí, kteří vyhráli úvodní část 24:17.

„Jestli se bavíme o zápase samotném, tak jsme neodehráli špatný první poločas, zejména druhá čtvrtina nám vyšla," všiml si Stavěl, jelikož po dvaceti minutách hry se už šlo do šaten za stavu 43:37 pro hostující Ústí nad Labem.

„Nastoupili jsme jak mistři světa, kteří si mysleli, že když porazili Prostějov, tak s ostatními budeme vyhrávat o dvacet. Takhle to s nikým, ani s Ústím, nepůjde. Možná jsem to ve druhé čtvrtině špatně prostřídal, ale Ústí se chytlo, my přestali bránit a za to jsme pykali. V šatně jsem upozornil hráče, že takhle to nejde. My musíme bojovat, dřít a dobře bránit, a potom můžeme přemýšlet nad dobrým výsledkem," vysvětlil důrazně Medvecký, podle něhož bylo v ostravské šatně dusno.

I díky tomu se výkon týmu výrazně zvedl a až do problému s košem soupeře přehrával a vypracoval si při vedení 63:54 náskok devíti bodů. „Nakonec jsme to měli rozehrané tak, abychom to dotáhli, ale je otázkou, co by se dělo ve zbývajícím průběhu zápasu. Uvidíme, co se teď bude dít," uzavřel Medvecký.

NH Ostrava - Ústí nad Labem 63:54 (24:17, 37:43) nedohráno