„Vzhledem k tomu, že halu v Hrabůvce zabrali organizátoři ME ve stolním tenise, jsme se museli porozhlédnout po jiném adekvátním prostředí. Volba nakonec padla na oblíbené futsalové prostředí na Hrušovské ulici, byť je to alternativa výrazně dražší,“ říkal hned po losu jedenadvacátého ročníku DIMAKO jeden z hlavních organizátorů a šéf KFV Roub Vítkovice Zdeněk Tomčal.

Předseda jednoho z nejstarších a nejtradičnějších ostravských futsalových klubů musel navíc řešit i další problémy. Ačkoliv dopředu i v Deníku avizoval, že uzávěrka přihlášek bude už v červenci, nakonec se mu ozývali ještě i po srpnovém losu další a další uchazeči o zařazení na listinu klubů do podzimní soutěže. „Kdybychom mohli hrát skupiny ve Vítku, pak by bylo možné ještě zaimprovizovat, ale kvůli požadavku činovníků ze Sarezy o včasné nahlášení časů pronájmu jsem byl nucen je odmítat. Tímto se jim ještě jednou omlouvám a těším se na viděnou třeba na jaře při Rychlém míči,“ vysvětloval Tomčál.

Letošní ročník DIMAKA se tedy bude hrát. Od sobotního rána. To je jednoznačně pozitivní zpráva. Zápasy o konečná umístění se dokonce uskuteční v tradičním prostředí areálu Vítkovické střední průmyslové školy na Hasičské ulici. Ale k nim povede pro mnohé celky hodně trnitá cesta. „Kvůli už zmiňovaným našlapaným termínům se letos bohužel až tak úplně nepodařilo najít spravedlivější systém nasazování zápasů, takže se mnohým celkům stane, že budou hrát třeba dva zápasy hned po sobě nebo naopak budou delší dobu čekat,“ dodává předseda KFV Roub.

>> Los futsalového DIMAKO 2010

Skupina A: FSK Deves Fifejdy, KFV Roub Vítkovice B, New Design Ostrava, FK Pegasus Ostrava, Sokol Martinov, K. Proces Ostrava, FC Loosers Ostrava, VŠB/KFV Roub Vítkovice U16.

Skupina B: KFV Roub Vítkovice A, FC Sampdoria Ostrava, KFV Roub Vítkovice C, Nacapa Ostrava, Hattrick Ostrava, FC Edison Ostrava, Syntax Ostrava, KPDN Ostrava.
>> Vítězové posledních deseti ročníků

2009 – AC Derby Ostrava

2008 – FC Parlament Ostrava

2007 – FC Sampdoria Ostrava

2006 – Dravci Dolní Benešov

2005 – KPE Oskarol Ostrava

2004 – KFV Roub Vítkovice

2003 – KFV Roub Vítkovice

2002 – KFV Roub Vítkovice

2001 – AC Derby Ostrava

2000 – FC Cumel Ostrava