Zkušený Jindřich Weiss s Martinem Tichým přitom s ruskou dvojicí Ilja Lešukov - Konstantin Semjonov drželi krok, ve druhém setu dokonce vedli. Do tie-breaku ale utkání nedotáhli. „Recept na ně jsme měli celou dobu až do chvíle, kdy se Semjonov rozhodl blokovat. Udělal to až na konci zápasu,“ upozornil Weiss na výkon 210 centimetrového blokaře, který na olympiádě v Riu de Janeiro 2016 skončil čtvrtý. „Mívá výkyvy nálad, celý zápas byl takový rozladěný, což se nám dařilo částečně vytěžit, ale nedotáhli jsme to do konce,“ zklamaně konstatoval Weiss.

„Semjonov má ohromné parametry a pro mě, jako menšího hráče, je těžké ho na síti omezit nebo zablokovat. Zvolili jsme proto cestu přes nižšího Lešukova,“ přiblížil Martin Tichý taktiku sbírat body na úkor 190 centimetrů vysokého protivníka.

„Obrana nám vycházela, zablokovali jsme ho a čapli i balony v poli. Škoda, že když jsme ve druhém setu vedli 17:16, trochu hůř jsme si nahráli, oni naopak zabrali a ukázali svou kvalitu,“ litoval Tichý po prohře 0:2 (-17, -17).

„Rusové letos už vyhráli jeden turnaj Světové série a reálně se nedalo čekat, že bychom je porazili. Šance byly malé, víc jsme proti nim asi předvést nemohli, bylo to naše maximum,“ poznamenal Weiss. „Snažili jsme se bojovat a dát do toho všechno, ale soupeř má svou kvalitu, letos prohrál jen pár zápasů,“ doplnil Tichý svého spoluhráče.

V hlavní soutěži pro dvaatřicet párů mužů i žen, která v Dolních Vítkovicích začíná ve čtvrtek v 9 hodin, se tak představí pouze šest nasazených českých dvojic. Barbora Hermannová – Markéta Nausch Sluková (6.), Kristýna Hoidar Kolocová – Michala Kvapilová (11.) a Martina Bonnerová – Šárka Nakládalová (24.) v klání žen, Ondřej Perušič – David Schweiner (17.), Jan Dumek – Václav Berčík (23.), David Lenc – Filip Habr (24.) v turnaji mužů. Vstup do areálu Dolních Vítkovic je až do pátku zdarma.

Turnaj Světové série v plážovém volejbale Ostrava Beach Open - kvalifikace:
Muži - 1. kolo: Mayer, Crabb (USA) - Gála, D. Kufa (ČR) 2:1 (-25, 16, 10), Koekelkoren, Van Walle (Belg.) - R. Kufa, Vála (ČR) 2:0 (12, 12), Semjonov, Lešukov (Rus.) - Weiss, Tichý (ČR) 2:0 (17, 17), Jarzutkin, Sivolap (Rus.) - Mysliveček, Pihera (ČR) 2:0 (19, 18).
Ženy - 1. kolo: Caluoriová, Gersonová (Švýc.) - Řeháčková, Knoblochová (ČR) 2:0 (11, 15), Futamiová, Hasegawaová (Jap.) - Davidová, Olivová (ČR) 2:1 (14, -21, 11), Štrbová, Dubovcová (SR) - Maixnerová, Štochlová (ČR) 2:0 (16, 13), Gallayová, Pereyraová (Arg.) - Kotlasová, Resová (ČR) 2:1 (10, -18, 12).

Přípravy na Ostrava Beach Open v Dolní oblasti Vítkovice, 18. června 2018.
Ostrava Beach Open 2018: V Dolních Vítkovicích se sejdou páry z celého světa