Jako první se na trať vydali ti nejmenší. Za vydatné podpory svých rodin uháněli na svých kolech, odrážedlech i koloběžkách po kilometrové trati, která startovala u Heřmanické hasičské zbrojnice a vedla po přilehlých spojovacích cestách Heřmanického obvodu.

Další v pořadí na startu byly děti od 6 do 10 let, které jely po trati 2.5 km a děti v kategorii 11-15 let, ty pak zdolávaly trať o délce 4 km.

Každá věková kategorie byla dobře rozpoznatelná podle barvy pamětního trička, které závodníci obdrželi ještě před závodem.  Jako poslední na start se postavili „dospěláci“, kteří se nechtěli nechat zahanbit výkony dětí a závodili na trati 8 km jako o život. Cílovou páskou nakonec projelo 161 přihlášených závodníků.

Jelikož i letos se slunce rozhodlo, že šestý ročník cyklistického závodu nenechá bez povšimnutí, byly podmínky na trati, ale i v místě startu a cíle opravdu těžké. Teploty vysoko nad 30 stupni prověřily důkladně odolnost všech zúčastněných. Naštěstí stánek ve kterém se pro děti čepovala kofola a pro dospělé výborné pivo z Heřmanického pivovaru fungoval na plné obrátky a dokázal napojit všechny, kdo dostali žízeň.

„Kromě několika malých odřenin, které k tomuto sportu prostě patří, se nikomu nic nestalo a tak přítomná záchranářská posádka OS ČČK mohla v klidu předvádět své dovednosti třeba na plyšovém medvídkovi.“ uvádí za organizátory akce Lubomír Noga. 

Po slavnostním dekorování nejrychlejších závodníků a obdarování všech účastníků pamětními medailemi a dalšími pěknými cenami proběhl u heřmanické zbrojnice doprovodný program. Letos to byla prezentace parkouru (skoky přes různé překážky) skupinou ADD LEAD a cvičení Street Workout.

Nechyběla ani prezentace hasičské techniky. Organizátoři děkují všem dobrovolníkům, partnerům, firmám: městský obvod Slezská Ostrava, statutární město Ostrava, městská policie Slezská Ostrava, sbor dobrovolných hasičů Heřmanice, PEDRO - The Candy Plus Sweet Factory, s.r.o., BESIP - Ministerstvo dopravy, Heřmanický pivovar, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Kofola ČeskoSlovensko a.s., ADOP-car a.s., Linde Material Handling Česká republika s.r.o., SHERON, ISSA CZECH s.r.o., Revírní bratrská pokladna, Nadační fond RESIDOMO.

Lubomír Noga