„Pro oba týmy to byl důležitý zápas. Domácí se potřebovali odrazit od nepovedeného začátku sezony a my se vrátit na nějakou bodovou vlnu,“ vysvětlil Michal Provazník, trenér Beskyd.

„Zápas byl hodně o bojovnosti, výborné pasáže se střídaly se spoustou chyb na obou stranách. My jsme jich udělali nakonec méně, a proto jsme vyhráli,“ radoval se ze třetího vítězství kouč osmého týmu tabulky, který má po 8. kole na kontě 10 bodů.

Domácí Ostrava získala v derby jeden set, v této sezoně se jí to podařilo potřetí. „Třetí set jsme vybojovali, ale ve čtvrtém jsme zase udělali dvanáct vlastních chyb na dvacet pět bodů. Musíme pracovat na tom, abychom nedělali tolik chyb na servisu a v útoku,“ řekl Dariusz Luks, polský kouč ve službách Ostravy.

Házenkáři Baníku Karviná vstoupili do 3. kola evropského EHF Cupu v Bosně, kde domácí RK Leotar v prvním zápase porazili 28:27.
Podívejte se: Baník vybojoval v poháru první bod, duel v Bosně rozhodl Harabiš

Extraliga volejbalistů 8. kolo:

VK Ostrava – Black Volley Beskydy 1:3 (-26, -22, 21, -22)

Rozhodčí: Buchar a Velinov, čas: 105 min., diváci: 500.

Ostrava: Pawlun 7, Vancl, Dvořák 6, Pelikán 12, Tsmokalo 13, Olsen 6, libero Motyčka - Jarosinski 15, Srovnal, Mazoch 5. Trenér: Dariusz Luks.

Beskydy: Guimaraes 9, Perry 10, Benda 16, Danylov 7, Mišek 1, Koloušek 14, libera Krejčíček a Míček - Hilšer, Sztolarik 1, Přibyl, Mečiar 2. Trenér: Michal Provazník.