„Je to moje první letošní vítězství. Na tom sněhu jsem si to moc užil,“ usmíval se v cíli jezdec táborského ČEZ cyklo teamu. Co bylo nejtěžší? „Část za průjezdem vysokou pecí a ty schody. Hlavně neudělat chybu, protože tady bylo hodně záludností a dost to klouzalo. Bylo důležité soustředit se a nic neuspěchat,“ prozradil s tím, že na tenhle závod nikdy nezapomene. „Prostředí je tady hodně zajímavé, navíc jsem nasbíral víc bodů než za celou sezonu,“ vysvětlil Pavel Jindřich.

Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Soutěž žen U23 ovládla Polka Julia Gajdzik, mezi juniory triumfoval její krajan Brajan Swider, nejlepší juniorkou byla Češka Eliška Hanáková. Pro tyto kategorie byl závod součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI. Společně s kadety a kadetkami si rozdělili prize money v celkové výši 4280 eur.

„To prostředí je ohromně pěkné, trať byla náročná, ale moc fajn, můžeme jen závidět,“ konstatoval vítězný junior Brajan Swider. „Startoval jsem v různých zemích, ale tohle je nejlepší krosová trať, na jaké jsem zatím jel.“ souhlasil český reprezentant Maximilian Kerl, stříbrný medailista mezi muži U23.

Zápas Evropské ligy EWBL SBŠ Ostrava - Levhartice Chomutov 74:69 na turnaji o víkendu v lotyšské Rize.
OBRAZEM: Naděje basketbalistek SBŠ na postup žije, v Evropské lize jsou čtvrté

„Ostrava ukázala, že patří do cyklokrosového kalendáře. Se ctí jsme se porvali i s tím, že napadlo tolik sněhu,“ připomenul stavitel trati Radovan Šťastný, že v Dolních Vítkovicích se závod pojede i v příštích čtyřech letech. „Možná se to nezdá, ale cyklokros je velmi tradiční zimní cyklistická disciplína. A má i ambici dostat se na zimní olympijské hry,“ doplnil Miloš Židík, ředitel ostravského závodu.