Turnaj v Dolních Vítkovicích se od roku 2018 bude konat už posedmé, potřetí za sebou je součástí sériálu nejvyšší kategorie Elite 16. A opět přijede skutečná světová elita v čele s Ondřejem Perušičem a Davidem Schweinerem, českými úřadující mistry světa a oblíbenci ostravského publika. Ve sbírce mají už hodně trofejí, ale ta železná z písku pod vysokou pecí jim stále chybí. Dočkají se letos? Bojovat o ni mohou v klidu, přímý postup do Paříže mají jako světoví šampioni z Mexika už zajištěný.

Na francouzském písku by si rády zahrály i české ženy. Ostravská rodačka Barbora Hermannová s parťačkou Marií-Sárou Štochlovou se zatím drží na postupové 16. pozici.

„Věřím, že divoká karta, o kterou budeme jako pořádající federace žádat, jim pomůže k zisku potřebného bodového přídělu k postupu na olympiádu. A jak jsme se v Ostravě už mnohokrát přesvědčili, díky skvělým fanouškům i perfektnímu zázemí, se domácí týmy dokáží ve světové konkurenci prosadit,“ vysvětlil specifikum nadcházejícího ročníku J&T Banka Ostrava Beach Pro Marek Pakosta, účastník her v Atlantě 1996 a současný předseda Českého volejbalového svazu.

„Sportovní význam našeho turnaje je letos doslova obrovský. Jde totiž o vrchol dlouhodobého snažení všech týmů o postup na nejvýznamnější akci olympijského cyklu,“ připomenul šéf svaz poslední šanci získat kvalifikační body, o které půjde i párům ze zahraničí. K zajímavým soubojům proto dojde už 5. června v kvalifikaci, která celý turnaj odstartuje.

„Už od mimořádného úspěchu Davida Schweinera a Ondřeje Perušiče na mistrovství světa se nás fanoušci ptají, kdy spustíme prodej vstupenek na ročník 2024. A protože je nechceme nechat dlouho čekat, naplánovali jsme zahájení prodeje na začátek března, tedy tři měsíce před zahájením turnaje. Konkrétně 5. března,“ oznámil za organizátory turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro Marek Tesař z pořádající agentury Raul s tím, že vstupenky z online předprodeje v síti Ticketportal jsou levnější než ty, které budou zakoupeny až v době akce.

Dosavadních šest ročníků turnaje v Dolních Vítkovicích

Fotogalerie: Beachvolejbal, Ostrava, světové krásky v DOV, průřez turnaji, 29. 12. 2023

„Turnaj v Dolních Vítkovicích měl vždycky specifickou atmosféru a my samozřejmě vnímáme aktuální chuť sportovní veřejnosti po špičkovém beachvolejbale a fenoménu Perušič – Schweiner. Děláme vše pro to, aby mohlo světové šampiony přímo na místě a na vlastní kůži zažít ještě více diváků než v předchozích letech,“ prozradil Marek Tesař plánované navýšení kapacity hlediště.

„Není pochyb, že jejich výkony jsou jednoznačně největším tahákem pro zaplněné tribuny. Podle mě by si správný sportovní fanoušek takovou příležitost rozhodně neměl nechat ujít,“ dodal Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu.

Program turnaje a ceník vstupenek

Celodenní středa 5. června - kvalifikace: 200 korun v předprodeji/250 korun v době turnaje

Celodenní na čtvrtek 6. června - zápasy ve skupinách: 300/350 korun

Celodenní na pátek 7. června -zápasy ve skupinách: 300/350 korun

Celodenní na sobotu 8. června – play-off a čtvrtfinále: 500/600 korun

Celodenní na neděli 9. června - semifinále, o 3. místo a finále: 500/600 korun

Celovíkendová: 900/1100 korun

Celoturnajová: 1400/1600 korun

Online předprodej vstupenek probíhá od 5. března v síti Ticketportal na: www.ticketportal.cz/event/JT-Banka-Ostrava-Beach-Pro-2024.