Spolu s Milanem Fridrichem bude dělat asistenta finskému trenéru Petrimu Kettunenovi a společně by měli dovést českou reprezentaci k úspěchu na mistrovství světa v roce 2020 v Helsinkách.

„Petri mě s Milanem kontaktoval po mistrovství světa a začaly námluvy. Diskutovali jsme kompetence, rozdělení rolí a celkový záměr. Je to pro mě další výzva, další meta v rámci trenérského fungování,“ uvedl Pavel Brus, který věří v úspěch.

„Bude to náročná práce, na druhou stranu si myslím, že v Česku máme obrovské množství kvalitních hráčů na to, abychom mohli na mezinárodní scéně dělat dobré výsledky a pravidelně bojovat o medaile,“ popsal svoji motivaci být součástí národního týmu.

Doufá, že jeho a Fridrichova znalost české nejvyšší soutěže by měla být finskému šéfovi lavičky ku prospěchu. „Je velký předpoklad, že v reprezentaci bude hodně hráčů z naší superligy. Díky naší trenérské roli si myslím, že já s Milanem máme o něco podrobnější vhled přímo do superligy než Petri, což by mělo při skládání týmu být výhodou,“ poznamenal Brus.

Sám Petri Kettunen je spokojen, že se s oběma asistenty podařilo najít shodu a již vyhlíží začátek společné práce. „Na tuto spolupráci se velmi těším a s oběma jsme si již dopředu definovali základní role u týmu. V utkání budou na lavičce tři trenéři s jasným rozdělením zodpovědností. Věci týkající se útočné hry jako je založení útoku a hra s míčkem, stejně jako střídání budou právě na Pavlovi a Milanovi, já budu mít na starost obranu a hru bez míčku,“ vysvětlil složení týmu Petri Kettunen.