„Navzdory tomu, že mi to ještě moc nedochází, jsem moc spokojená. Mám opravdu ohromnou radost,“ culila se Ogrodníková krátce po skončení závodu, ve kterém jí ulétl „jen“ druhý pokus v soutěži.

„V tu chvíli jsem byla uvolněnější a hlídala jsem si tu oštěpařskou pozici. A byť jsem se takhle snažila jít i do dalších pokusů, už se mi to nepodařilo zopakovat. Ale příště to snad bude lepší,“ slíbila.

Závodnici SSK Vítkovice, která s atletikou začínala v Ostravě-Porubě, v Praze na Julisce potěšila a povzbudila i početná skupina atletických příznivců. „Byla jsem moc ráda, že sem přišlo docela dost lidí a navíc u oštěpařského sektoru bylo i několik fanoušků a známých, kteří mě určitě podpořili,“ znovu se Nikol Ogrodníková usmála.

Bývalá vícebojařka nakonec ve vyrovnaném oštěpařském klání skončila čtvrtá jen čtyřiašedesát centimetrů za vítěznou Barborou Špotákovou. „Cítila jsem se dobře a upřímně jsem i pomýšlela dokonce i na vítězství, které tentokrát nebylo daleko. A že to nakonec nevyšlo? To nevadí,“ pokrčila Ogrodníková rameny.

Díky druhému pondělnímu hodu, který navíc znamená další vylepšení jejího osobního maxima, už může Nikol Ogrodníková všechny síly napnout směrem k Londýnu. A kdo ví, zda nebude upravovat závodní i tréninkový harmonogram.

„Teď v červnu mám nabitý kalendář sérií závodů, takže asi budu hodně jezdit. Ale ještě to všechno budeme konzultovat s trenérem a možná to ještě nějak přehodnotíme,“ prozradila s tím, že však určitě nevynechá víkendové mistrovství republiky v Třinci.

„Tam se moc těším. Prý je tam udělaný nový stadion, na to jsem zvědavá, protože jsem tam už strašně dlouho nebyla,“ dodala prakticky jistá čtrnáctá česká účastnice atletického mistrovství světa v Londýně.