Pro třetí největší město České republiky to bude zároveň pro letošek poslední zastávka nejpopulárnější MMA organizace. „Příští rok se ale vrátíme,“ slíbil již v pátek na tiskové konferenci v hotelu Clarion před zraky šesti stovek lidí promotér Ondřej Novotný, sám rodák z Ostravy.

Karlos Vémola.
Oktagon v Ostravě: strkanice, rozjetý Keita, Végh rozesmál Vémolu. A nová aréna?

Lidé se ale mají na co těšit. Z Čechů bude ve hře duo Matouš Kohout, Vladimír Lengál, který vyzve favorizovaného Daniela Torrese. Radek Roušal nenastoupil kvůli potížím soupeře s nevolností. Slovensko bude reprezentovat aktuální držitel titulu právě v lehké váze Ronald Paradeiser, jemuž se postaví Turek Attila Korkmaz.

Zajímavou bitvu slibují duely Němců Hafeni Nafuky a Marcela Grabinského s Predragem Bogdanovičem, respektive Acoidanem Duquem. Naopak o co fanoušci přišli, je třaskavý souboj Švéda Sahila Siraje s Angličanem Akonnem Wanlissem, kteří měli spolu problém už po příletu na letišti, šarvátka se spustila i na váze a slovní přestřelka nechyběla na tiskové konferenci v pátek.

Ostravar Aréna.Ostravar Aréna.Zdroj: David Hekele

Fotbalisté Baníku Ostrava v duelu 9. kola FORTUNA:LIGY proti Zlínu.
Baník před Zlínem: (ne)oblíbená Letná, další pokus o „double“. Co návrat marodů?

Druhý jmenovaný byl pak po jejím skončení v zákulisí napaden trenéry soupeře. „Oba jsou již doživotně vyloučeni z turnajů Oktagon MMA,“ informovala organizace, přičemž Wanliss se neměl cítit stoprocentně v pořádku a incident mohl mít vliv na jeho výkon. Proto byl zápas odložen.

Zároveň Siraj nebyl situace účastníkem. Oba zápasníci tak v pyramidě zůstávají a duel se uskuteční na Oktagonu 56 v Birminghamu. „Je nám líto tohoto incidentu a omlouváme se za něj všem našim fanouškům, kteří ať uz byli přítomni a nebo díky němu nyní neuvidí zápas v Ostravě,“ uvedl Oktagon.