Jako klasicky ale celému galavečeru bude předcházet veřejné vážení bojovníků. V minulosti probíhalo v Nové Karolině, tentokrát se Oktagon rozhodl pro ještě větší kulisy. V pátek od 16 hodin se všech 22 zápasníků ukáže před dvěma tisíci diváků v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic.

Václav Mikulášek (vpravo) s promotérem Oktagonu Ondřejem Novotným.
Mikulášek k Oktagonu v Ostravě: Chtěl jsem to vzdát, teď jsem smířený se vším

„Vnímám to, že Ostrava je pro mě speciální. Jsem tu doma, znám tu všechny a myslím, že turnaj má tu nejlepší atmosféru. Nepřekonatelná věc,“ přibližuje své pocity Ondřej Novotný, který je ostravským rodákem a velkým fanouškem Baníku.

V rámci vážení však proběhne i tisková konference, tzv. Oktagon Time. „Ukážeme vše, co jsme za ty dva roky udělali, kam jsme se posunuli a co máme před sebou. Když to tak řeknu, na naši tiskovku přijde více lidí než na jakýkoliv jiný turnaj v Čechách. To je prostě zážitek,“ láká Novotný do již vyprodaného hlediště.

I čtvrtou obhajobu „Růžový panter“ David Kozma zvládl a uhájil titulový opasek, když v hlavním duelu turnaje Oktagon 29 ukončil srbského zápasníka Bojana Veličkoviče ve 4. kole.
Panter nadále králem Oktagonu! Karviňák Kozma obhájil pás, ukončil veterána UFC

V sobotu pak dojde na jedenáct duelů, které se budou chtít zapsat do paměti všech fanoušků bojových sportů. Ať už to bude souboj Václava Mikuláška s Tomášem Melišem, dvou nedávných kamarádů, kteří si nyní nemohou přijít na jméno, nebo klání amerického „Grizzlyho“ s norským Vikingem, tedy Jeremy Kimball proti Thomasi Narmovi.

Chybět nebude očekávaná obhajoba titulového pásu v podání Davida Kozmy, soupeřem mu bude veterán Petr Kníže. „K tomu máme i dva ženské zápasy, takže si opravdu vybere kdekdo. Jsem z toho nadšený,“ dodává šéf Oktagonu.

Jak vypadal poslední Oktagon Day v Nové Karolině, se můžete podívat v naší fotogalerii.