„Nechtěli jsme připustit další porážku. Bylo na čase vyhrát," okomentoval důležité vítězství olomoucký trenér Jiří Teplý.

V prvním setu vydrželo vyrovnané skóre do stavu 8:6. Pak ale vysokoškolačky odskočily na 17:8 a bylo rozhodnuto.

Ostravský tým nejvíce vzdoroval ve druhém dějství. Hostující tým dokonce vedl 15:12. Při servisu Dumanič Hanačky otočily na 18:16 ve prospěch Olomouce. Vysokoškolačky si už koncovku pohlídaly a vyhrály 25:23. „Ostrava riskovala servis a my jsme měli problémy s přihrávkou," okomentoval druhou sadu Jiří Teplý.

„Snad jen druhý set snesl přísnější měřítko. Jinak jsme hráli špatně v obraně a soupeř nás zatlačil servisem," konstatoval ostravský kouč Zdeněk Pommer.

Ve třetím setu Ostrava vedla do stavu 6:5. Pak se na servis postavila Dedíková, uhrála jedenáct míčů v řadě a bylo rozhodnuto.

„Kromě druhého setu to bylo celkem přesvědčivé a hladké vítězství. Věřím tomu, že forma jde nahoru," dodal Jiří Teplý.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (14, 23, 12)
Olomouc: Michalíková, Kubová, Dudová, Dedíková, Dumančič, Závodná, libero Hronová. Trenér: Jiří Teplý.
Ostrava: Nachmilnerová, Toufarová, Součková, Kojdová, Zedníková, Zemanová, libero Červenková. Střídaly: Urbanová, Kukučová, Kvapilová, Valková. Trenér: Zdeněk Pommer.

Extraliga volejbalistek - nadstavba, 19. kolo: Skupina o 1.-4. místo:
Olomouc - Ostrava 3:0 (16, 23, 12), Prostějov - Přerov 3:0 (16, 13, 16).

Tabulka:
1. Prostějov 17 16 1 50:5 1357:897 49
2. Olomouc 17 13 4 42:15 1356:1067 40
3. Ostrava 17 13 4 40:22 1415:1298 36
4. Přerov 17 9 8 32:27 1298:1158 29

Skupina o 5.-8. místo:
Olymp Praha - Šternberk 3:0 (13, 12, 12), KP Brno - Frýdek-Místek 3:2 (12, -15, 20, -23, 15).