A to zejména do čtyř horských středisek: Bílé (10. a 11. února), Mostů u Jablunkova a Kopřivné (17. a 18. února) a nakonec Karlova pod Pradědem (24. a 25. února). V Ostravě pak bude hlavním centrem Ostravar Arena a také Masarykovo náměstí, kde „vyroste“ Korejská vesnička. „To bude takovým pojítkem s dějištěm zimní olympiády Pchjongčchangem. Těší nás, že se program festivalu dostane na vícero míst,“ uvedl místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník.
V Ostravě vyhlíží projekt s optimismem. „Těší mne, že koncept se líbil Mezinárodnímu olympijskému výboru tak, že jej nabídl i dalším zemím. Věřím, že v Ostravě oslovíme fandy sportu, kteří budou sledovat výkony českých sportovců na velkoplošných obrazovkách a sami se zapojí do sportování,“ řekl primátor města Ostrava Tomáš Macura.
Ambasadory ostravského projektu jsou bývalý hokejista a olympijský vítěz z Nagana David Moravec a lyžařka Kateřina Pauláthová, která má šanci, že se podívá do Koreje jako sportovec. „Je to o zablbnutí, i já se rád občas vrátím do dětského světa a vyzkouším si něco jiného,“ prozradil Moravec s tím, že si rád v Ostravar Aréně, kde kromě řady zimních budou k vyzkoušení i letní sporty, vyzkouší skokanský můstek K4.
V plánu organizátorů je přivést lidem řadu bývalých či aktivních sportovců a olympioniků. S tím vším kraj také řeší dopravní situaci, zejména v horských střediscích. „Co dvě hodiny bude z Krnmova do Vrbna pod Pradědem jezdit mimořádný vlak, na který naváže autobus. Ten bude jezdit do Karlova v pravidelných intervalech,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Jakub Unucka.