„Hodně jsem toho natrénovala, hlavně minulý týden, co se týká rychlosti," říká nejlepší česká čtvrtkařka současnosti.

Minulý víkend si zpestřila přípravu startem na silniční exhibici Great City Games v Manchesteru, kde nakonec doběhla na 200 metrů na druhém místě v čase 23,53 hned za Sanyou Richardsovou-Ross᠆ovou, svým vzorem a také dnešní soupeřkou. „Bylo to opravdu zajímavá akce, skvělá pro diváky, kterých přišlo plno. Jen škoda té zimy, bylo deset stupňů," vyprávěla členka manažerské skupiny Vittore team.

Pořadatelé v momentální mekce anglického klubového fotbalu postavili dlouhatánský rovný koridor na sklánějící se ulici.

„Původně se mělo běžet tři sta metrů, to bych ale snad nezvládla. I tak jsem se cítila dost unavená. Když jsem stála na ulici, byla na startu dráha nad mojí hlavou. Ale běžela jsem uprostřed, po stranách bylo zábradlí, takže jsem se nebála, že vypadnu."

Po návratu z Anglie a dvou náročnějších trénincích v Praze zamířila v úterý domů. „Maminka mi bude vařit snídaně, obědy i večeře," říkala Rosolová před odjezdem do Orlové. „A včera jsem se přestěhovala do hotelu, abych chytila správný závodní rytmus," dodávala jedna z velkých oblíbenkyň ostravského publika.

Dnes ráno Denisu Rosolovou ještě čekala ve městě olympijská akce a pak už se bude soustředit na závod. „Co od něho očekávám? Chci splnit limit na olympiádu 51,55 a nezlobila bych se ani za osobák. Jak se říká, na Tretře do třetice všeho dobrého," připomíná předcházející výkony 50,85, respektive 50,84 vteřiny.

„Ale má snad i pršet, tak uvidíme. V Ostravě mě znovu čeká souboj s neskutečně rychlou, a už zase starou dobrou Sanyou Richard᠆sovou-Rossovou. Tak bych ji znovu ráda aspoň chvíli prohnala," komentuje jednu z hvězd večera, kterou v Ostravě loni porazila. Ta největší, Usain Bolt, vyrazí z bloků deset minut před ní, v 19.35 hodin. „Lidi ale budou určitě fandit i mně, věřím, že neutečou a moc se na ně těším," směje se.

Hned o den později se Denisa Rosolová přesouvá do slovenské Dubnice, kde ji čeká křest na trati 400 metrů překážky.

„Prý na ty překážky mám předpoklady. V tréninku jsem je zkoušela, ale zatím nevím. Nechám se překvapit," dodává jedna z hvězd závodu na 400 metrů, který je na programu pár minut před dnešní dvacátou hodinou.

Denisa Rosolová

Narozena: 21. srpna 1986

Disciplína: 400 metrů

Největší úspěchy: halová mistryně Evropy v běhu na 400 m (Paříž 2011), bronzová medailistka v dálce z HME 2007, juniorská mistryně světa v dálce (2004) i Evropy (2005), stříbrná medailistka v dálce z ME do 22 let z roku 2007, šestá na halovém mistrovství světa na 400 m (Istanbul 2012)

Výběr z osobních rekordů

100 metrů: 11,61

200 metrů: 23,03

400 metrů: 50,84