Pětadvaceriletá olympionička z Londýna 2012 a Ria 2016 dostala od trenéra Chrise Moonyho nabídku, aby se pod jeho vedením v klubu USC Spartans Sunshine Coast připravovala až do her v Tokiu 2020.

Svůj program má Závadová sice pořádně nabitý, přesto myslí na své následovníky. „Kontakt s malými dětmi je důležitý. Vzpomínám si, jak jsem kdysi koukala na reprezentanty Dominika Bartoše s Martinem Krestou a obdivovala, jak vytahují ramena z vody,“ prozradila.

Teď se nejlepší česká plavkyně let 2011, 2014, 2015 a 2016 z KPS Ostrava sama stala vzorem a vycházející hvězdičky chce motivovat akcí Plavání s Bárou, kterou klub dnes od 16 do 18 hodin pořádá v porubské kryté padesátce. Součástí zábavného odpoledne budou ukázky plaveckých stylů, závody pro děti o ceny i beseda s autogramiádou. A rodiče mají připravena místa na tribuně.

„Chtěla bych, aby se tahle akce stala pravidelnou,“ řekla Závadová. Dnes také vylosuje tři výherce z těch, kteří jí do Austrálie poslali pohled, a pak přijede na jejich trénink.

„Moc mě potěšil Plavecký klub Bohumín, odkud mi snad každý poslal dva až tři pohledy,“ pochválila nejpilnější soutěžící dvojnásobná olympionička, která bude v červnu startovat na mítincích v Cannes, Barceloně a Římě.