Ostravský kotel s bubny a trumpetami dával na tribuně hlasitě najevo, komu přeje vítězství. Nevyšlo to, volejbalisté na jihu Čech prohráli 1:3, a korunovace mistra se tak musela odložit.

„Titul se má vyhrát doma a vy to v pondělí zvládnete," věří týmu trenéra Zdeňka Šmejkala Peter Goga, manažer pětinásobných českých mistryň z Prostějova. Bývalý nahrávač Ostravy a české reprezentace odpoledne v blízké hale s kadetkami z Hané vybojoval stříbro, večer pak sledoval finále mužů.

Volejbalistům se na hřišti v sobotu nedařilo, ale v souboji „hlasivek" v hledišti i přes dvoutisícovou domácí přesilu jasně vedli ostravští fanoušci, překřičel je jen místní hlasatel s mikrofonem a zesilovacími bednami. „Užil jsem si to skvěle, fandili jsme do posledního bodu. Kluci bojovali, bohužel Budějovice dnes byly lepší," konstatoval Marek Gelnar, někdejší libero Ostravy.

Bubnoval, roztleskával a hlavně celý zápas skandoval do megafonu. Čelo měl orosené potem, podal výkon jako kdysi na palubovce. „Chvílemi se mi zdálo, že hraji s nimi," přiznal volejbalista, který v současné době obléká dres Polanky. „My to nevzdáme a doma sérii ukončíme. Budeme bojovat, dokud poslední balon nespadne," slíbil hráčům za všechny fanoušky.

„OMRČEN“ Marek Gelnar.Před tribunami se Gelnar vynořil až ve vyřazovacích bojích. „Většinu jsem neměl moc času, ale když začalo play-off, tak jsem si ho udělal," přiznal. „Restart jsem dostal v Polance, kde jsem zase začal hrát volejbal a moc mě to znovu baví. S kluky jsme postoupili do druhé ligy a já si opět našel cestu do Ostravy, kde mám hodně kamarádů a rád se sem vracím," vylíčil Gelnar a dodal, že v Ostravě je nejlepší publikum v republice. „Do Budějovic přijelo kluky podpořit hodně lidí, moc jim za to děkuji," ocenil výkon ostravského kotle na jihu Čech.

Zásluhu na tom má právě „Omrčen" z Polanky, jak mu podle nejlepšího světového univerzála říkají kamarádi. „Igor Omrčen byl můj vzor, chtěl jsem hrát na ‚účku', ale nedostal jsem šanci, protože měřím jen 182 centimetrů," posteskl si volejbalista nad svou výškou. Post změnil až v krajské soutěži. „Tam se vyskytla šance útočit technicky a hlavou, nejen z výšky." Jeho idol hrál s reprezentací Chorvatska několikrát v Ostravě a Gelnar byl u toho. „Ta přezdívka má svoje kouzlo," usmál se manažer Polanky.

Jeho současným úkolem je podpora ostravského týmu. „Věděl jsem, že když v play-off tribuny rozpumpujeme a budeme osmým hráčem, klukům pomůžeme," vysvětlil Gelnar. Zatím se to fanouškům daří, volejbalisté v play-off doma všechno vyhráli. „Budeme fandit až do konce. Věříme klukům, že budou mistři a Ostrava bude město volejbalu," přeje si zlatou tečku za sezonou.