Třiadvacetiletý odchovanec USK Praha přichází do Slezska z Kladna s vizitkou jednoho z nejlepších univerzálů české extraligy. „Rybníček patří k absolutní špičce. Post univerzála tak máme pro příští sezonu vyřešen. Jednání byla ale dlouhá,“ poznamenal ředitel opavského klubu Lubomír Rabinský. „Nyní musíme postavit tým kolem něj, to znamená posílit mužstvo o kvalitní smečaře. Máme rozjednány hráče z Brazílie, Argentiny a Ruska,“ dodal ředitel s tím, že Svoboda i Steffan své smlouvy v klubu neprodloužili. Prvně jmenovaný má namířeno do Francie, Steffan do nejvyšší německé soutěže. „Není vyloučeno, že na post třetího smečaře se domluvíme s Metelkou,“ připustil další z variant Rabinský.

Nová opavská akvizice měla na stole hned několik nabídek ze zahraničí i české extraligy. „Zájem měly Praha, Kladno, České Budějovice a Opava. Nějaké nabídky byly i z Rakouska. Nakonec jsem se rozhodl pro tu opavskou, která je velmi zajímavá,“ uvedl Rybníček, který úspěšně absolvoval fakultu tělesné výchovy a sportu a ve Slezsku bude zastávat i post Demarova asistenta. „U nás zahájí trenérskou praxi a je veden jako první Demarův asistent,“ potvrdil Rabinský.

Rybníčka trochu mrzí, že v týmu nezůstal slovenský nahrávač Michal Masný. „S Míšou jsme byli docela dobře sehraní. Nedá se však nic dělat. Přišel ale Tomáš Malčík, se kterým jsem rok hrával, a docela nám to šlo,“ prozradil Jakub Rybníček, který by si v novém působišti rád zahrál finále. „Opava je ambiciózní tým a jiné cíle než ty medailové si dávat nemůže,“ zakončil čtyřiadvacetiletý volejbalista. Malčíkovi bude na nahrávce krýt záda mladý Jan Rodek, klub má navíc ústní dohodu s veteránem Petrem Štikou.