Beach Ragby Ostrava 2016 se zúčastní nejen týmy složené z hráčů působících v nedalekých Mariánských Horách. „Bohužel ze zahraničí se nikdo nepřihlásil, registrace nám ale chodily z celé republiky," uvedl hlavní organizátor akce Martin Čtvrtníček.

K vidění budou dvě kategorie – Tackle (kontaktní) a Touch (bezkontaktní). „V první kategorii ze dvou skupin vzejdou finalisté, kteří si to rozdají o celkové vítězství. V bezkontaktním turnaji pak čtyři celky odehrají zápasy každý s každým," vysvětlil Čtvrtníček.

Zatímco kategorie Tackle je složena z aktivních hráčů, lehčí bezkontaktní forma láká v rámci teambuildingových akcí zástupce firem, kteří ragby nehrají. Podle Čtvrtníčka byl zájem o účast v turnaji velký a 14 před akcí museli organizátoři registrace uzavřít. „Nestihlo by se to odehrát, přesto jsme nakonec ještě dva týmy vzali, ale nejsou potvrzeny, tak je neuvádíme. Mělo by jít o týmy z Prahy a Olomouce," poznamenal Martin Čtvrtníček.

„Myslím, že půjde o zajímavou a atraktivní podívanou, která se u nás nikde nekoná. Vůbec nejbližší takový turnaj je v Londýně. Samozřejmě po jeho skončení bude i tzv. třetí poločas pro hráče a fanoušky," řekl Čtvrtníček s tím, že se chystá také exhibice dívčího ragby, dětská sportovní zóna a další doprovodný program.

V diváckou účast věří i díky probíhajícímu Colours of Ostrava. „Navíc na Černé louce je stanové městečko pro čtyři tisíce lidí. Třeba si někteří najdou cestu i na náměstí," zakončil Čtvrníček.

Jistí účastníci Beach Ragby Ostrava 2016

Kategorie Tackle: Sekáči (Vyškov), Pure Boys (Vyškov), Divoká prasata (Ostrava), 92jky (Ostrava), Ostravský tajfun (Ostrava), Beach Boys (Ostrava), OV/PRG (Praha), Ragby Olymp (Praha).
Kategorie Touch: AC klima (Ostrava), Vetoši OV (Ostrava), ČéPéPé (Ostrava), Rangers (Ostrava).