„Dva sety nebyly z naší strany až tak špatné, ale třetí byl naprostý chaos a největší tragédie ze všech tragédií," vrátil se k průběhu duelu ostravský nahrávač Petr Zapletal, jehož role byla po nepřesné přihrávce spoluhráčů velice těžká.

Domácí tým přitom začal utkání dobře, v úvodním setu rozhodil Karlovarsko svým servisem, jenže v jeho závěru mu dal vlastními chybami šanci k obratu. „Pak se samozřejmě dostaneme pod tlak a úplně ten zápas zabalíme. Takový výkon hlavně u hráčů, kteří si myslí, že by měli hrát, není hodný extraligy," postrádal trenér Ostravy Zdeněk Šmejkal u svých svěřenců disciplinovaný výkon od prvního až do posledního balonu utkání.

V něm se musel obejít bez Matěje Šmídla, který dnes podstoupí operaci poraněné šlachy u palce na pravé ruce. Na postu univerzála se tak prostřídali Dominik Fořt, Jakub Balon a Tomáš Čermák.

„V sestavě jsme měli tři smečaře, proto jsem to na příjmu viděl pozitivněji, ale v určitých chvílích to bylo stejně špatné jako v minulém zápase v Brně," připomenul kouč pondělní prohru 1:3 na jihu Moravy, kde si tým bez libera Jana Václavíka, zotavujícího se po operaci menisku, neporadil s podáním soupeře.

„Plnili jsme pokyny na servisu, v obraně i útoku, proto nám to dnes tak vycházelo," chválil svůj tým Pavel Bartoš, nahrávač hostů, kterým chyběl blokař Tomáš Široký. Bývalý kapitán Ostravy je po operaci malíčku na levé ruce.

„Volejbal není o tom, kdo dá větší ránu, ale je to hra chyb. Karlovarsko taktiku na servise dodrželo a disciplinovaně hrálo to, co potřebovalo, my ne. Musíme pracovat dál, nic jiného nám nezbývá," snaží se trenér Šmejkal zvednout své svěřence před sobotním zápasem na palubovce sedmých Benátek nad Jizerou.

Extraliga volejbalistů - 5. kolo:
VK Ostrava - Karlovarsko 0:3 (-22, -21, -17). Rozhodčí: Kmoníček a Gall, diváků: 500. Ostrava: Čechmánek, Zapletal, Záhorský, Kotas, Fořt, Berzins, libero Rohel - David, Čermák, Balon, Karol. Trenér: Šmejkal.

Další zápasy: Zlín - Kladno 3:1 (22, -22, 24, 22), Odolena Voda - Benátky nad Jizerou 3:0 (20, 28, 20), Příbram - Ústí nad Labem 3:1 (23, 17, -22, 17), Liberec - Brno 3:1 (19, -27, 16, 20). Utkání ČZU Praha - České Budějovice se hraje v pondělí (18.05, ČT sport).