Anketa je již tradičně vyhlašována v kategoriích nejlepší jednotlivec, kolektiv, talent roku, handicapovaný sportovec, sportovní legenda a společensky odpovědná firma. Letošní ročník byl bohatý i na nominace samotné a nebylo snadné vybrat z necelé padesátky nominovaných vítěze.

„Výběr oceněných byl díky úspěchům ostravských sportovců na české i mezinárodní úrovni velmi náročný. Těší mne, že dlouhodobá podpora sportu v Ostravě nese své ovoce a můžeme se pyšnit jak světovými sportovními akcemi, tak sportovci, kteří zde byli vychováni a mají zde své zázemí. Vážím si také firem, které sport sponzorují a pomáhají nám tak budovat světové renomé,“ uvedla Andrea Hoffmannová, náměstkyně ostravského primátora.

Pravidelným vyhlašováním ankety se město snaží zdůraznit společenský význam sportu a zdravého životního stylu, stejně tak podpořit zájem dětí a mládeže o pohyb a také poděkovat sponzorům, kteří sport podporují. Aktivní i rekreační sport zároveň není pouze zdraví prospěšný, ale funguje také jako účinná prevence proti negativním sociálním jevům.

Vítězové za rok 2021:
Nejlepší kolektiv: ženy 1. SC Tempish Vítkovice (florbal)
Nejlepší jednotlivec: Barbora Průdková (cyklistika, Multicraft MTB Team/CCS Max – Cursor Ostrava)
Talent roku: Jan Leikep (sportovní gymnastika, GK Vítkovice)
Nejlepší handicapovaný sportovec: Miroslava Obrová (Para atletika, SSK Vítkovice)
Sportovní legenda: Marek Stuchlý (basketbal, NH Ostrava)
Společensky odpovědná firma: Ostra Group, a.s.