Atraktivní podívanou by měl nabídnout mimo jiné sprint mužů na 60 metrů. Vítězství z loňského ročníku bude obhajovat Jan Veleba. To Zdeněk Stromšík stále ještě na vítězství v rámci tohoto mítinku čeká. Nejlépe byl třetí v roce 2020.

Zajímavou a kvalitní startovní listinu nabízí soutěž dálkařů. Domácí publikum se může těšit na českého rekordmana a někdejšího stříbrného medailistu z halového evropského šampionátu v Praze 2015 Radka Jušku.

„Na Czech Indoor Gala se těším každý rok, jelikož je to kvalitní mezinárodní mítink na domácí půdě. V Ostravě je vždy skvělé publikum a věřím, že díky jeho podpoře ze sebe vydáme to nejlepší. Navíc tamní sektor mi vyhovuje,“ řekl Juška.

K vrcholům podniku by měl patřit také skok o tyči žen. Chybět by neměla ani česká jednička a mistryně Evropy do 23 let Amálie Švábíková, která už se v minulosti z vítězství na ostravském Gala radovala, když opanovala klání v roce 2019.

„Moc se těším, jelikož to bude můj první start v roce a závod navíc bude velice kvalitně obsazen. Rozhodně bude na co koukat. Věřím, že i po lehčím svalovém zranění jsem dobře připravena a předvedu nějaký pěkný výkon,“ podotkla Švábíková.

Hlavní favoritkou na vítězství by měla být Slovinka Tina Šutejová. Ta chtěla loni v Ostravě dokonat vítězný hattrick, ale o ten ji připravila Běloruska Iryna Zhuková, která navíc výkonem 471 centimetrů o jeden centimetr překonala rekord mítinku.

Ještě výše má skočeno Kanaďanka Alysha Newmanová. Vítězka Her Commonwealthu a několikanásobná finalistka světových šampionátů v hale i venku se může pyšnit národním rekordem 482 centimetrů a v Ostravě se představí poprvé. Více ZDE.