V mezinárodním turnaji ostravské „Šípy“ porazily v utkání, které kvůli deští skončilo až ve čtvrt na dvě nad ránem, německý Bonn Capitals 18:7, ale i přes čtyři homeruny v řadě podlehli ve skupině L&D Amsterdam 6:8 a italské Parmě 8:13. Závěrečným vítězstvím nad nizozemským Heidenheim 11:3 si však ostravští baseballisté zajistili celkově 6. příčku a pro Česko pozici v Poháru místrů.

„Turnaj jsme zvládli, je vidět, že dokážeme konkurovat nejlepším týmům v Evropě. Vyhráli jsme poslední zápas, a to se počítá. Udrželi jsme místo pro český tým, což byl náš minimální cíl,“ uvedl pro web České baseballové asociace Boris Bokaj, trenér a nadhazovač Arrows.

„Na pálce jsme mohli konkurovat ostatním týmům, obrana také pracovala až na pár chyb famozně. Největší rozdíl vidím na nadhozu, tam naše baterie není tak nabitá jako u ostatních. Tam by to chtělo přidat kvalitu,“ hodnotil Bokaj souboje s elitou starého kontinentu.

V domácí extralize čeští mistři z let 2018 a 2019 v této sezoně vyhráli základní část a za tří soubojů v úvodním kole Top 6 s pražským Tempem mají dvě výhry (13:7, 2:9, 8:2). Dalším soupeřem Arrows jsou brněnští Hroši - série začne dnes v 19 a zítra ve 13 hodin v Ostravě, třetí duel se hraje v neděli na jihu Moravy.