Souboj s Draky přitom začal pro ostravský tým pod Špilberkem porážkou v dramatické koncovce 2:3. Stav série, která se hrála na tři vítězství, srovnali domácí výhrou 4:1 a do vedení se pak dostali po jasně vyhraném duelu 9:2 v Brně. „Zápas byl hodně vyčerpávající a záleželo na tom, kdo měl více sil. Nám se podařilo udělat si dobrým útokem náskok, který jsme postupně navyšovali. Obrana navíc v čele s nadhozovačem držela soupeře zkrátka až k vítěznému konci," hodnotil pro web extralligy druhou finálovou výhru ostravský pálkař Jakub Kubica.

Vrátit play-off do Brna se Drakům nepodařilo. „Přes týden jsme dolaďovali drobnosti tak, abychom mohli zúročit celosezonní dřinu a potěšili naše fanoušky, kteří nás podporovali," přiblížil Aleš Navrátil z Arrows přípravu na čtvrtý duel, který rozhodl. Ostravští ho v pátek doma vyhráli 8:3.

„Chtěli jsme samozřejmě vyhrát a posunout sérii dál, ale nepodařilo se nám to. Myslím, že nadhazovačům se někdy nepodařilo hodit ten správný nadhoz a soupeř to hned trestal," řekl po posledním zápase brněnský Pavel Budský.

„Vždycky je úžasné vyhrát a speciálně před domácími fanoušky. Bylo to po boji, ale na konci jsme byli lépe připraveni. Věděli jsme, že se soupeři dokážeme vyrovnat v nadhozu i obraně. Sérii vyhrála naše útočná hra a důležité odpaly ve chvílích, kdy jsme to potřebovali,“ radoval se na webu extraligy catcher Arrows Michael Vykoukal po zisku mistrovského titulu.

Czech Series 2021 - finále play-off extraligy baseballistů:

Arrows Ostrava - Draci Brno 3:1 na zápasy (2:3, 4:1, 9:2 a 8:3)