„Už druhý zápas jsme byli lepší než USK, přesto jsme opět prohráli. Zkoušeli jsme to zase hrnout pod koš místo jiného řešení. V závěru dali hosté šťastnou trojku a vyhráli. Škoda, sezona pro nás končí,“ řekl trenér Ostravy Adam Choleva.

Nová huť si vypracovala v průběhu čtvrté čtvrtiny až desetibodový náskok, závěr však nezvládla a v tomto ročníku končí.

Domácí se mohli opět spolehnout na Issaca Vanna. Americký křídelník zaznamenal už při sobotní porážce 84:88 na Folimance 28 bodů, na domácí palubovce v hale Tatran jich nasázel 30.

Ve druhém poločase se probudil i rozehrávač Manny Ubilla, posbíral 23 bodů, ale ani to k výhře nakonec nestačilo.

USK Praha - NH Ostrava 88:84 (1. zápas předkola play-off, 9. 4. 2022)
OBRAZEM: Ostrava se v Praze rvala, první bod v boji o čtvrtfinále ale urvalo USK

Ostrava přitom vedla ještě ve 33. minutě ve vyprodaném Tatranu 80:70, pak ale totálně vypadla z role, pět minut nedala koš, rázem ztrácela 80:85, a přestože ještě sahala po srovnání série, padla. Vteřinu před koncem poslal USK do čtvrtfinále proměněnou trojkou Mangas.

„Máme bohužel konec sezony. Hráli jsme skvěle, koncovka nás ještě bude bolet. V závěru jsme nechali USK vystřelit a to nás stálo zápas. Děkujeme fanouškům, v plném Tatranu byla super atmosféra,“ uzavřel kapitán Ostravy Petr Bohačík.

Extraliga baseballistů, 2. kolo, Arrows Ostrava - Hroši Brno 2:1 na zápasy.
OBRAZEM: Baseballisté Arrows dvakrát přemohli brněnské Hrochy. Zahráli si i doma

2. utkání předkola play-off basketbalové ligy mužů (pondělí 11. 4. 2022):

NH Ostrava – USK Praha 89:91 (28:24, 50:43, 76:70)

Body Ostravy: Vann 30, Ubilla 23, Antonio 13, Heinzl 9, P. Bohačík 7, Radukič 4, Šmíd 3. Nejvíce bodů USK: Mangas 30, West 17, Štěrba 12, Švec 11. TH: 27/20 – 25/18. Trojky: 7:11. Doskoky: 33:31. Fauly: 22:24. Diváci: 1000. Konečný stav série: 0:2.