Jeho někdejší asistent Jan Václavík vedl do bojů v Ostrava Cupu domácí tým. A úspěšně, jeho svěřenci v pátečním zápase o 1. místo družstvo bývalého kouče porazili 3:1 a obhájili loňské prvenství.

Byl pro ně duel prestižní záležitostí? „Ani ne, mám rád všechny kluky, takže by to bylo divné. Ale vždycky chci vyhrát a teď už trénuji Waldviertel, takže chci vyhrávat s ním,“ prozradil Zdeněk Šmejkal.

Od svých bývalých svěřenců dostal po zápase hobla. Stejného jako v roce 2013, kdy s Ostravou slavil mistrovský titul. V pátek vylétl nad jejich hlavy desetkrát z jiného důvodu - v neděli slaví 56. narozeniny. „Jsem rád, že nezapomněli, bylo to moc příjemné,“ usmál se zkušený trenér, jehož Waldviertel skončil v Ostrava Cupu druhý před Zlínem a slovenskou Myjavou.

A jak viděl česko-rakouský souboj jeho nástupce? „S klidným svědomím můžu říct, že pro mě byly prestižní všechny zápasy,“ přiznal Jan Václavík. „I když jsme jeli do Polska hrát v přípravě proti týmům PlusLigy. Taky jsme se chtěli ukázat, ale dostali jsme ‚na díru‘ a trošku nám v tom vymáchali obličej, ale i tam jsem to bral prestižně,“ dodal 32letý kouč, nejmladší v české extralize.

Ostrava absolvovala v přípravě tři turnaje - v hale Waldviertelu skončila druhá, stejně jako na Zlín Cupu. Doma, kde se představila v nových dresech, zvítězila. „Ostrava Cup je první turnaj, kdy jsme zahráli docela slušně, ale určitě nebudeme chválit dne před večerem,“ řekl Václavík, který během dvou dnů prostřídal všechny hráče a už začíná mít jasno o základní sestavě.

Ta nastoupí ve stejné hale v 1. kole extraligy v neděli 1. října od 18 hodin proti Benátkám nad Jizerou.

Výsledky: VK Ostrava - Myjava 3:0, Zlín - Waldviertel 1:3, Myjava - Waldviertel 2:3, Ostrava - Zlín 3:0, Waldviertel - Ostrava 1:3, Zlín - Myjava 3:1.
Konečné pořadí: 1. VK Ostrava 9 bodů, 2. Waldviertel (Rak.) 5, 3. Zlín 3, 4. Myjava (SR) 1.