Do turnaje je přihlášeno celkem 56 mužstev, 44 bude bojovat v mužské kategorii, dvanáct v ženské.

Do akce se tak zapojí na tisíc hráčů a hráček z Česka i ciziny. „Přijede k nám česká špička, která si sestavila své týmy," řekl ředitel turnaje Lubomír Šimon.

„Lákadlem pro lidi bude účast bývalého úspěšného týmu Pepino Ostrava. Jde o generaci hráčů z let 2001 až 2005. Ta pravidelně bojovala v extralize o mistrovský titul. Naopak nepřijede tým reprezentanta Tomáše Sladkého, který měl obhajovat prvenství," podotkl Šimon.

„Chybět ale nebude třeba Flash team, který sestavuje hokejista NHL Tomáš Fleischmann. Ten sice nedorazí, ale jeho výběr se přihlásil. Pozorný divák pak jistě zaregistruje v jednom z týmů hokejisty extraligových Vítkovic Romana Szturce a Ondreje Šedivého," pokračoval Šimon.

Finálové zápasy jsou na programu v neděli v hale Sareza (Hrušovská ulice v Ostravě-Přívoze), kam pořadatelé směřují i ty nejatraktivnější zápasy ve skupinách.

Čtvrtfinálové duely startují v neděli v 10 hodin. Stejně jako loni se budou mezi nejlepší dělit peníze. „Vítěz u mužů dostane dvacet tisíc korun, poražení finalisté si rozdělí pět tisíc korun. U žen je to pak patnáct a tři tisíce korun. Navíc si všichni automaticky zajistí startovné na příští ročník," dodal Lubomír Šimon s tím, že kompletní informace k turnaji naleznou zájemci na stránkách ostravacup.cz