„Na premiérový ročník se nám podařilo dostat celkem 118 družstev, z toho jsou tři slovenská a dvě polská. Myslím, že pro rozjezd to není vůbec špatný výsledek. Naopak. Hodnotím to velmi pozitivně,“ řekl jednatel Ostravských her Pavel Palata.

Garantem jsou florbalové Vítkovice. „Sami přispíváme do turnaje dvanácti týmy. Chceme, aby si na něm vítkovické děti zahrály a mohly mít možnost konfrontace se zajímavými soupeři,“ dodal Pavel Palata, který je také generálním ředitelem Vítkovic.

Pohár můžu - 2. kolo - TJ Unie Hlubina - FK Krnov. Politik Lukáš Semerák a majitel Baníku Václav Brabec (uprostřed snímku).
Treble Krnov nezíská. Postup Hlubiny viděl i „skautující“ šéf Baníku Brabec

Na chodu turnaje se podílejí též členové Handy Clubu. „Jsme rádi, že jsme byli do tohoto projektu přizváni. Máme lidi s různými handicapy, kteří se mohou účastnit jako pořadatelé, uvítali jsme to,“ sdělil předseda Handy Clubu Ostrava Zdeněk Jedlička.

A jak vidí organizátoři podniku další ročníky? „Chceme hry rozšířit i o volejbal, basketbal a jsme předběžně domluveni s házenou a korfbalem. Tyto turnaje by probíhaly jako Ostravské hry v pěti víkendech po sobě,“ uzavřel ředitel Ostravských her Radek Kučera.

Více na strankách: https://www.ostravskehry.cz/florbal/