„Jsem ráda, že jsme Brnu vrátily porážku. Dodržely jsme to, co jsme si řekly na začátku. Když jsme přitvrdily na servisu, mohly jsme holky snáz bránit a odztrátovat si to. Jsem ráda, že nám to vyšlo a máme tři body do tabulky,“ spokojeně se usmívala zkušená univerzálka a kapitánka hostů Sandra Skřivanová.

Ostrava v Brně neuspěla v sobotu pouze v jednom dějství. „Kromě druhého setu, kdy nás Brno zatlačilo servisem, jsme měli celý zápas pod kontrolou. Za tři body jsme rádi,“ dodal ostravský trenér Zdeněk Pommer.

Zápas 20. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Dukla Liberec 1:3.
OBRAZEM: Krok od senzace. Ostravské mladíky zlomila dvě esa Dukly, přišli o bod

Souboj na esa z podání jeho tým prohrál těsně 6:8, na body z bloků naopak Brňanky vysoko přehrál 14:8. V útoku ho za dvanáctým vítězstvím v tomto ročníku extraligy táhla smečařka Petra Kojdová, autorka 16 bodů.

V tabulce se Ostrava stále drží na 5. místě, v dalším kole proti předposlednímu Přerovu má v sobotu 3. února výhodu domácí haly. Bude to pro ni zároveň příprava na semifinále Českého poháru 11. února v Kutné Hoře s Libercem. Druhou dvojici tvoří obhájkyně loňského prvenství z KP Brno a Olymp Praha.

Před rokem v Teplicích Ostrava vybojovala v poháru stříbro, když podlehla až ve finále Královu Poli 0:3.

Utkání 19. kola volejbalové extraligy žen: TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2, 25. ledna 2024 v Ostravě.
OBRAZEM: K výhře v derby měly blíž Sokolky, šťastnější ale nakonec byla Ostrava

Extraliga volejbalistek – 20. kolo:

Královo Pole Brno – TJ Ostrava 1:3 (-20, 21, -16, -16)

Rozhodčí: Slezák a Koutník, čas: 107 min., diváci: 210.

KP Brno: Kuníková 5, Kormendyová 2, Matějková 1, Pavlíková 11, Hrušecká 12, Pelikánová 2, libero Šmardová – Chlupová 1 Prchalová 7, Jelínková 10, Křižanovská 1. Trenér: Erik Nezhoda.

TJ Ostrava: Mikelová 9, Hadáčková 13, Jakuškina 4, Kojdová 16, Jedličková 13, Skřivanová 10, libera Slavíková a Tobiášová - Jasečková, Kašparová, Chládková. Trenér: Zdeněk Pommer.