V prvním kole Ostrava neuspěla ve Frýdku-Místku. „S ním jsme naposledy vyhráli asi před čtyřmi roky. Čekal jsem ale, že oslabený Frýdek bez zraněné reprezentantky Jakubšové můžeme překvapit," vrátil se Matula k derby, v němž měla Ostrava na dosah druhý set. Vedení 23:22 ale svými chybami promarnila.

V dalším kole podlehla doma favorizovaným obhájkyním titulu z Prostějova a minulou sobotu v Praze Olympu. který má v kádru čtyři devatenáctileté juniorské reprezentantky.

Radost z vítězství poznala jen v Českém poháru, když ve 2. kole vyřadila ligovou Opavu 3:0. V extralize ještě nebodovala a její skóre je 0:9. „Víme, že SG Brno se od loňska zlepšilo a umí se rvát. Utkání nebude jednoduché, ale doma jsme favorité a nic jiného než výhru 3:0, maximálně 3:1 neberu," má jasno manažer.

SG Brno v minulém kole získalo bod za prohru 2:3 ve Šternberku, kam se Ostrava vydá v sobotu. „Doma chceme vyhrát, ale zatím nemáme ani set, takže to nebude žádná sranda. Musíme hrát zodpovědně, celý kolektiv týmově a soupeře tlačit podáním," naznačil taktiku kouč Ostravy Zdeněk Pommer mladší. Zápas se hraje v hale ve Varenské ulici ve čtvrtek od 17 hodin.