Po domácí výhře 3:2 uspěly ve zkráceném tie-breaku i včera v hale Králova Pole a pod dvou letech se radují z medaile. V odvetě měl jednoznačný průběh jen úvodní set. Pak na obou stranách sítě vypukla urputná bitva o každý balon a týmy se v ní střídaly ve vedení. Blíž k výhře měly přitom Jihomoravanky.

V 5. setu vedly 13:9, ale hosty vrátila do hry nahrávačka Kateřina Valková, po jejíž sérii se dvěma esy byl stav 14:13. První mečbol Ostravě ještě nevyšel, pak musela odvracet šanci Brna, ale za stavu 16:15 zařídila bronzovou tečku za sezonou nekompromisním útokem Helena Kojdová. „Paráda,“ radovala se blokařka Iva Nachmilnerová, nejzkušenější hráčka ve třetím celku extraligy.

„Medaili jsme hrozně moc chtěly, za svým cílem jsme šly intenzivněji a vyšlo to, i když chvíli to už s námi vypadalo špatně. Tým se semknul, pomohly holky z lavičky a zvedly jsme se. Je to neuvěřitelný pocit,“ zářila štěstím ostravská volejbalistka.

Extraliga žen - o 3. místo (2. zápas):
KP Brno - TJ Ostrava 2:3 (-15, 19, -17, 21, -15). Rozhodčí: Pecháček a Němeček, čas: 125 min. Konečný stav série: 0:2.
Body Ostravy: Makauskaite 4, Zemanová 10, Diatková 14, H. Kojdová 19, Nachmilnerová 10, Valková 10, libero Chevalierová Sedláčková 1, I. Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková, 6. Trenér: Pommer.