Z týmu, který letos skončil pátý, odešlo pět hráčů. „Nahrávač Zdeněk Haník a smečař Richard Mauler se rozhodli pro angažmá v zahraničí, blokař Jakub Červený zamířil pracovně do Skotska," řekl manažer klubu Tomáš Zedník.

Ostravský dres už nebude oblékat ani švédský smečař Erik Sundberg. „Počítali jsme, že zůstane, ale od poloviny května, kdy nastoupil do reprezentace, o něm nic nevíme. Nekomunikuje s námi, ani neodpovídá na e-maily," vysvětlil manažer, proč klub hledal náhradu i za něj. Skončil také libero Nick Castello, který se vrátil zpět do USA.

Dvě posily Ostravští získali ze zahraničí – 23letý slovenský nahrávač Ján Halaj, který měří 190 centimetrů, působil v Myjavě a VKP Bratislava, 30letý polský smečař Kamil Kacprzak s výškou 196 cm má kromě jeho domácí soutěže zkušenosti i z Německa, naposledy hrál druhou ligu ve Francii. „Vyzkoušeli jsme ho na turnaji v Bielsko-Biale, líbil se nám, tak jsme se dohodli na roční smlouvě," byl spokojen Zedník a doplnil, že Halaj se klubu upsal na dva roky.¨

Staronovou tváří v družstvu bude libero Jan Václavík, který se vrací po ročním pobytu v USA. „Zároveň bude asistent trenéra Zdeňka Šmejkala," prozradil manažer s tím, že dosavadní asistent Jaromír Švasta skončil.

„Proti minulé sezoně, kdy jsme hráli Ligu mistrů, jsme museli snížit rozpočet. Vloni bylo v kádru čtrnáct hráčů, teď jich je dvanáct, ale jsou to všechno chlapi, kteří chtějí, takže by to mělo fungovat," věří Zedník.

S muži se navíc budou připravovat mladí hráči. „Univerzál Matěj Šmídl, který je tahoun kadetů a juniorů, má 17 let a 207 centimetrů. Z ŠSK Beskydy přišel 20letý libero Daniel Rohel a mezi týmy budou pendlovat naši juniorští smečaři – 19letý Jakub Balon a 17letý Jan Velich," prozradil manažer.

Kádr VK Ostrava – nahrávači: Halaj, Dvořák, smečaři: Fořt, Záhorský, Rodek, Kacprzak, Balon, Velich, univerzální hráči: Rehák, Šmídl, blokaři: Široký, Čechmánek, Srkal, libera: Václavík, Rohel. Trenér: Šmejkal, asistent: Václavík, manažer: Zedník.