I když, pravda, jde jen o srovnání počtem mistrovských klání. Na týmy totiž v sezoně čeká celkem čtyřiatřicet duelů.

„Museli jsme vyřešit jeden zásadní problém měli jsme osmnáct či devatenáct účastníků, a kdybychom udělali městský přebor se čtrnácti týmy, musely by čtyři až pět celků hrát městskou soutěž vícekolově. A to se nakonec ukázalo jako nerealizovatelné," vysvětlil důvody osmnáctičlenného městského přeboru sekretář Městského fotbalového svazu Ivo Mižák.

Od poloviny srpna až do poloviny předposledního měsíce v roce čeká na hráče veskrze amatérského fotbalu sedmnáct kol. Kromě tradičních víkendových střetnutí se bude hrát hned třikrát uprostřed týdne, z toho dvakrát ve všední den.

„Samozřejmě že názory na tohle rozhodnutí právě i s ohledem na množství zápasů se rozcházely. Nakonec se ale kluby shodly, že to fakt asi jinak udělat nešlo," doplnil předseda ostravského fotbalového svazu Michael Viščor. A ve hře navíc prý mohly být i další dva celky Zbyslavice a Olbramice. „Ty však o účast v ostravských soutěžích zájem neprojevily," navázal na předsedova slova Ivo Mižák.

V městském přeboru se tak od poloviny srpna budou s téměř všemi loňskými účastníky nově střetávat Hrabová B, Václavovice a Řepiště. „A kvůli tomu, že Slovan Ostrava má A-tým stále ve městě, se znovuobrozené béčko bude utkávat s týmy v okresní soutěži na Opavsku," řekl Michael Viščor, který věří, že minimálně Václavovice a Řepiště budou velkým osvěžením městského přeboru.

„Právě tyto dva týmy by měly rozšířit stávající špičku a vítěz tak bude mít větší šanci se etablovat za rok v I.B třídě. Navíc věříme, že dojde ke zvýšení počtu atraktivních střetnutí, a v neposlední řadě nás těší, že jsme se bez výraznějších problémů domluvili na přesunu s OFS Frýdek-Místek," doplnil.

Zda nabobtnalý městský přebor přinese větší sportovní rivalitu, ukážou až následující týdny. Jedno je však jisté už teď, fanoušek fotbalu skutečných a nefalšovaných amatérů se má minimálně co do počtu soutěžních zápasů nač těšit.

Nejlepší týmy městského přeboruRočník         Vítěz              2. místo                  3. místo
2014/2015 Svinov            Slovan                   Klimkovice
2013/2014 Hlubina           Krásné Pole            Třebovice
2012/2013 Ostr.-Jih          Hlubina                   Třebovice
2011/2012 Lokomotiva     Svinov                  Hlubina
2010/2011 Vřesina           Lokomotiva            Slovan
2009/2010 Svinov           Petřkovice B           Krásné Pole B
2008/2009 Šenov            Petřkovice B          Třebovice
2007/2008 Slovan           Markvartovice        Lokomotiva
2006/2007 Hrabová        Šenov                    Slovan
2005/2006 Radvanice     Velká Polom           Hrabová
2004/2005 Klimkovice     Velká Polom           Kunčičky
2003/2004 Classic           Velká Polom           Hrabová