„Sport patří od dětství k mému životu. Rodiče byli velcí fandové Baníku Ostrava a na Bazaly mě občas brali s sebou, s tátou jsem v mládí chodila na starý „Kotas“ na hokejové Vítkovice. Sama jsem si zkusila řadu sportů, ale o tvrdé dřině na tréninku raději píšu, než ji zažívám, proto si vážím každého sportovce, který dojde až na vrchol, a trenéra, který ho tam dovede,“ říká.

David Hekele (Moravskoslezský deník, 30. 3. 2022)
Poznej sporťáka. Hekele: Atmosféra, emoce… Tam chcete být! Nestihl jsem Srnička

„Sledovat v práci sport je to nejlepší, co mě potkalo. Vidět, jak se vycházející hvězdičky mění v zářící hvězdy, je úžasné. Stejně jako povídání s legendami, kterých se můžete zeptat na cokoliv. Nikdy nezapomenu na setkání se skokanem na lyžích Jiřím Raškou, atlety Danou a Emilem Zátopkovými, krasobruslařkou Ájou Vrzáňovou, tenistkou Martinou Hingisovou a řadou dalších. Dodnes mám schovaný dopis od Františka Venclovského,“ vypráví.

Jakub Nohavica (Moravskoslezský deník, 30. 3. 2022)
Poznej sporťáka. Nohavica: Nejvíc jsou emoce, bodují u mě Nadal a Maradona

„Byla jsem u toho, když ostravští volejbalisté vybojovali dva mistrovské tituly, a když vidím v televizi šoty z finále, zase mi běhá mráz po zádech. S nimi jsem zažila i Ligu mistrů s úžasnou atmosférou v německém Friedrichshafenu a řeckém Pireu. S frenštátskými volejbalistkami jsem slavila první medaili a později i zlaté triumfy, s ostravskými volejbalistkami jsem byla v chorvatské Poreči u jejich vstupu do Evropy v Challenge Cupu,“ popisuje další nezapomenutelné zážitky.

Dovolenou ráda tráví na pláži u moře s dobrou knížkou a skleničkou vína, baví ji poznávámí jiných zemí. „I když jsem se narodila v Praze, už dlouho žiju v Ostravě a tenhle ‚rázovitý‘ region si mě získal, ze všech fotbalových klubů patří mé srdce Baníku,“ dodává Marie Rodovská.

Roman Brhel (Opavský a hlučínský deník, 30. 3. 2022)
Poznej sporťáka. Brhel: Sport je jedničkou, rád ale sednu i za volant traktoru

Napište svému sporťákovi

Máte zajímavý tip na článek, potřebujete mi něco sdělit? Není problém, jsem tu pro vás. Kontaktujte mě na mailu marie.rodovska@denik.cz. A ještě si určitě pusťte video, nejen to moje - před kamerou se ocitl každý ze sporťáků Deníku.

Zdroj: Marie-Rodovska-30-3-2022

Během těch let v Deníku jsem napsala mnoho článků rozhovorů s různými lidmi. Nepřehlédněte tento můj z roku 2021 o tom, jak se z beachvolejbalistů Perušiče a Schweinera stali na chvíli horníci:

Hornickou helmu si Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner odvezli z turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open 2019 spolu se stříbrnou medailí. Vloni poprvé sfárali pod zem.
Z písku pod zem za uhlím. Podívejte se, jak z Perušiče a Schweinera byli horníci