V atraktivním výletním místě Ostravanů tak bude k vidění sportovní odvětví, které nabývá na popularitě a prestiži, podobné měření sil se navíc v Moravskoslezském kraji nekoná, takže půjde o jedinečnou příležitost pro hráče i diváky.

Do 4. 8. se může online na www.golfparklhotka.cz přihlásit opravdu každý, zkušení hráči tak mohou poměřit svou zdatnost v minigolfu se světovou špičkou tohoto mladého, ale náročného sportu, úplní nováčci se mohou nechat inspirovat. „Adventure golf, stejně jako golf klasický, je úžasný v tom, že vedle sebe hrají absolutní amatér s profesionálem, vzájemně se obohatí a hru si užijí. To v jiném sportu nenajdete,“ říká předseda organizačního výboru Ostrava Open Petr Konečný. Ve Lhotce se představí čtyři čerství medailisté z Mistrovství světa v adventure golfu - World Adventure Golf Masters 2018, které se uskutečnilo v Horním Bezděkově a startovalo zde 95 hráčů ze 16 zemí.

Ostrava Open nemá prakticky žádné věkové omezení. Kategorie jsou připraveny pro muže i ženy od 5 do 105 let. Startovné dospělého hráče (19 let a starší) činí 350,- Kč, juniorské startovné (13–18 let) 200,- Kč, dětské (5–12 let) 100,- Kč a startovné dospělého hráče v kategorii „nováček“ pak 250,- Kč. Přihlášení hráči mohou trénovat v Golf parku Lhotka v týdnu od 6. 8. za 100 Kč po celý den bez jakéhokoli omezení. V pátek 10. 8. pak mají hřiště k dispozici pro trénink zcela zdarma.

Pořadatelé myslí i na fanoušky, pro které jsou připraveny doprovodné aktivity v podobě puttování a odpalování za zvýhodněné ceny, chybět nebudou ani speciality z grilu.

Podrobnosti na www.golfparklhotka.cz