„Sice je už téměř měsíc po domácím mistrovství, ale formu stále cítím,“ usmíval se po závodě. „Bazén v Bělehradě byl opravdu rychlý a konkurence velká, proto mě velmi potešilo, že se mi podařilo vybojovat několik postupů do finále, stříbro na padesát motýl a na stovce dokonce zlato v osobním rekordu,“ svěřil se Tobias Kern.

„Do nedávné doby byl specialistou na prsařské disciplíny, na kterých neměl ve své kategorii v republice konkurenci. Proto jeho vítězství na motýlkové stovce považuji za neskutečný výkon,“ řekl Jan Pala, předseda a trenér KPS.

Úspěli i další plavci ostravského klubu - Daniela Jandová dohmátla pátá na 800 m volný způsob, šestí byli Ondřej Slavík na 100 m motýlek a Milan Semera na 400 m polohový závod. Navíc pátá skončila i štafeta juniorů na 4x200 m volný způsob s ostravským triem Kern, Mikuláš Cogan a Semera.

„Velmi mě těší, že z reprezentantů, kteří se závodů zúčastnili, byla téměř třetina týmu složena z našich plavců. Potvrzuje to fakt, že Klub plaveckých sportů Ostrava patří v současné době mezi nejlepší plavecké kluby v České republice,“ dodal předseda KPS.