V úvodním kole skupiny o 5. až 8. místo podlehly v sobotu v Brně za 67 minut Šelmám 0:3. V 1. setu přitom vedly 23:21. „Prohráli jsme ho nedůrazem a také na příjmu, kde jsme byli horší. Další dva sety jsme pak zcela nepochopitelně odchodili. Takhle se hrát nedá, musíme víc bojovat,“ uvedl ostravský kouč Zdeněk Pommer poté, co jeho svěřenkyně v dalších sadách získaly pouhých 11 a 12 bodů. V zápase dostaly 11 es, samy přímo z podání bodovaly třikrát. Domácím chyběla jejich opora, univerzálka Tereza Matuszková, která odešla do týmu italské Série A2 Volalto Caserta.

Extraliga volejbalistek - 1. kolo nadstavby:
Skupina o 1. až 4. místo: Olomouc - Olymp 0:3 (-22, -21, -22), Liberec - Prostějov 1:3 (19, -14, -18, -28).
1. Olomouc 19 18 1 54:11 53
2. Prostějov 19 15 4 52:25 44
3. Liberec 19 15 4 48:24 43
4. Olymp Praha 19 11 8 41:31 33
Skupina o 5. až 8. místo: VK Brno - TJ Ostrava 3:0 (23, 11, 12), čas: 67 min., 200 diváků, nejvíc bodů: Janečková 19, Boulová 9, Bergrová 8 - Diatková 15m Makauskaite 7, Nečasová 4.
Další zápas: KP Brno - Přerov 0:3 (-22, -18, -15).
5. VK Brno 19 10 9 39:30 31
6. KP Brno 19 8 11 30:37 25
7. Přerov 19 8 11 29:40 23
8. Ostrava 19 3 16 17:49 11